Американські вчені з Університету Бінгемтона зробили висновок про те, що в упаковці для харчових продуктів містяться наночастинки оксиду цинку, які проникають в їжу і негативно впливають на функції кишечника.

Фахівці виявили, що наночастинки оксиду цинку в дозах, які зазвичай містяться в їжі, можуть змінити те, як кишечник людини поглинає поживні речовини. Використовуючи мас-спектрометрію, вчені переконалися в тому, що такі частинки можуть потрапити з упаковки в їжу, а потім і в організм.

«Наночастинки оксиду цинку додають в різні типи упаковки для харчових продуктів. Ці дрібні частинки можуть порушити функцію кишечника», – заявили дослідники в публікації журналу Food and Function.

Читайте також:  Медики з США перерахували звички, що провокують цукровий діабет

Вчені використовували модель клітин кишечника, щоб оцінити вплив наночастинок оксиду цинку ZnO на тканини органа. Таким чином вони спостерігали за тим, як частинки осідають на мікроворсинках кишечника. Модель показала, що із-за впливу наночастинок зменшується здатність слизової кишечника поглинати поживні речовини з їжі, яка надходить в організм. З-за такого порушення в засвоєнні їжі небажані з’єднання, які не повинні проникати в кровотік, потрапляють в кров, відзначили вчені.

Експерти розповіли, що наночастинки оксиду цинку присутні в упаковці таких продуктів як кукурудза, курка, тунець і спаржа. ZnO додають як компонент з протимікробними властивостями, захищає від зміни кольору упаковки.

Читайте також:  Здоровий сніданок: п'ять продуктів для зниження рівня холестерину

Вчені говорять, що поки науці мало відомо, як наночастки втручаються в біологічні процеси. Але оптимізму з їх приводу фахівці не відчувають.

«Наночастинки дуже малі і легко можуть проникати в клітини організму. Що ще більш тривожно, вони можуть пройти через клітинні мембрани, потенційно порушуючи їх активність», – висловилися у зв’язку з цим автори роботи.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News