ГоловнаНовини Здоров'яУ продуктовій упаковці виявили небезпечні речовини

У продуктовій упаковці виявили небезпечні речовини

Американські вчені з Університету Бінгемтона зробили висновок про те, що в упаковці для харчових продуктів містяться наночастинки оксиду цинку, які проникають в їжу і негативно впливають на функції кишечника.

харчова упаковка

Фахівці виявили, що наночастинки оксиду цинку в дозах, які зазвичай містяться в їжі, можуть змінити те, як кишечник людини поглинає поживні речовини. Використовуючи мас-спектрометрію, вчені переконалися в тому, що такі частинки можуть потрапити з упаковки в їжу, а потім і в організм.

Читайте також:  Найкорисніші вітаміни для краси волосся

«Наночастинки оксиду цинку додають в різні типи упаковки для харчових продуктів. Ці дрібні частинки можуть порушити функцію кишечника», – заявили дослідники в публікації журналу Food and Function.

Вчені використовували модель клітин кишечника, щоб оцінити вплив наночастинок оксиду цинку ZnO на тканини органа. Таким чином вони спостерігали за тим, як частинки осідають на мікроворсинках кишечника. Модель показала, що із-за впливу наночастинок зменшується здатність слизової кишечника поглинати поживні речовини з їжі, яка надходить в організм. З-за такого порушення в засвоєнні їжі небажані з’єднання, які не повинні проникати в кровотік, потрапляють в кров, відзначили вчені.

Читайте також:  Бідним чоловікам подобаються пишногруді, а багатим - навпаки

Експерти розповіли, що наночастинки оксиду цинку присутні в упаковці таких продуктів як кукурудза, курка, тунець і спаржа. ZnO додають як компонент з протимікробними властивостями, захищає від зміни кольору упаковки.

Вчені говорять, що поки науці мало відомо, як наночастки втручаються в біологічні процеси. Але оптимізму з їх приводу фахівці не відчувають.

«Наночастинки дуже малі і легко можуть проникати в клітини організму. Що ще більш тривожно, вони можуть пройти через клітинні мембрани, потенційно порушуючи їх активність», – висловилися у зв’язку з цим автори роботи.

Читайте також:  Вчені назвали кращий поверх для проживання людей

Джерело: МедікФорум

Читайте також:Корисно прочитати