Гарячі напої , тепле взуття , імбир і правильне дихання допоможуть вам зігрітися в холодну зимову погоду.

Рясні снігопади, хуртовини і мороз … Для багатьох зима – це сама нелюбимий час року , коли раз у раз доводиться шукати спосіб зігрітися. Деякі знаходять порятунок у теплих , громіздких речах , гарячих і навіть спиртних напоях. Однак чи правильно ми все робимо. Не розходяться наші дії з законами фізики ? Давайте в усьому розберемося.

« 100 грам» для обігріву

Багато хто вважає , що випивши чарку – другу горілки , віскі , коньяку або будь-якого іншого спиртного напою , стає значно тепліше. Чи так це ? Насправді , алкоголь призводить до розширення кровоносних судин , що тільки знижує температуру тіла організму. Однак у перший час , коли судини розширюються , кров приливає до поверхні шкіри , і нам , безумовно , стає тепліше. Але це лише короткочасний ефект , оскільки по тому вже кілька хвилин після прийому алкогольного напою людина буде відчувати холод.

Читайте також:  Їздимо на велосипеді без шкоди для здоровʼя

У зимовий час алкоголь гарний у вигляді глінтвейну , грогу та інших гарячих слабоалкогольних напоїв. Однак і тут ні в якому разі не потрібно пити багато. Одного келиха буде цілком достатньо.

Жирний бульйон і солодкий чай

Зігрітися в холодну погоду допоможуть такі гарячі напої, як жирний курячий бульйон або солодкий чай , адже жир і цукор є хорошими джерелами енергії. Випивши бульйон або чай , спочатку ми зігріваємося за рахунок температури напою , який потрапив в організм , а через деякий час починається процес окислення жирів і глюкози , що призводить до викиду енергії , яка додатково зігріває організм.

Багато тепла виходить через голову

Це не зовсім так. Насправді велика кількість теплової енергії накопичується у вигинах , наприклад ліктях , колінах , паховій області , ногах. Природно , носити шапку в морозну погоду потрібно обов’язково , щоб не підхопити менінгіт та інші захворювання. Але найголовніше – це тримати ноги і руки в теплі. У першу чергу на холоді мерзнуть кінцівки. Це пов’язано з тим , що при низькій температурі кровоносні судини рук і ніг починають звужуватися. Це захисна реакція організму, спрямована на забезпечення кров’ю життєво важливих органів. Тому , щоб не замерзнути носіть тепле непромокальне взуття і рукавички. Це врятує вас від втрати значної частини тепла.

Читайте також:  Борьба с Мухами – Уничтожение Мух Специализированной Службой ORKIN
Куріння на морозі

Багато хто вважає , що подібно алкоголю куріння також допомагає зігрітися. Тут механізм дії багато в чому схожий з алкоголем. Нікотин сприяє розширенню кровоносних судин , що спочатку дає нам відчуття тепла , а через кілька хвилин ми відчуваємо холод.

Застуда через холод

Простуда і грип – це вірусні захворювання , і тому тільки через холод вони не виникають. За великим рахунком , захворіти застудою або грипом можна і влітку , але відбувається це рідко. Вся справа в тому , що переохолодження , а також різкі перепади температур знижують імунну систему людини , і вона стає більш вразливим перед вірусними інфекціями. Крім того , взимку ми багато часу проводимо в закритих погано провітрюваних приміщеннях , де скупчуються віруси, що атакують нас .

Читайте також:  4 причини купити годинник для плавання Garmin
Імбирне печиво

Ще з давніх часів імбир використовується для лікування застуди , грипу і шлункових захворювань. Численні дослідження показують , що імбир здатний підвищувати температуру тіла , що й допомагає людині зігрітися. Тому в зимовий час багато їдять імбирне печиво. Зігрітися також можна за допомогою гострих страв. Перець і імбир посилюють кровообіг у внутрішніх органах , що підвищує температуру тіла і не дає нам охолонути.

Рівне дихання

Як відомо , велику кількість тепла організм втрачає через легені. Для того щоб максимально затримати тепло потрібно практикувати рівне і спокійне дихання . Якщо це вам не допоможе , то можете спробувати інший спосіб : вдихайте повітря обома ніздрями , а видихайте – однією , при цьому затиснувши одну ніздрю рукою. Пару хвилин такого дихання допоможе вам трохи зігрітися і потренувати серце.