Дослідники з Онкологічного інституту зрозуміли механізм того, як травма може сприяти розвитку щодо рідкісної, але часто агресивної форми пухлини головного мозку, яка називається гліомою.

“Наше дослідження показує, що травма головного мозку може сприяти підвищеному ризику розвитку раку мозку в пізнішому віці”, – пояснили вчені. Під час експерименту молодим дорослим мишам із черепно-мозковою травмою вводили речовину, яка постійно забарвлювала клітини мозку астроцити у червоний колір та відключала функцію гена під назвою p53. Контрольну групу лікували так само, але ген р53 залишали недоторканим, пише MedicalXpress.

Виявилось, що після травми астроцити змінювали форму. Вчені припустили, що мутації у певних генах пов’язані із запаленням головного мозку, що викликається гострою травмою. Це підвищує ризик раку.

Потім вчені почали шукати докази, що підтверджують їхню гіпотезу у людей. Вони ознайомилися з електронними медичними картами понад 20 000 осіб, які мали діагностовані травми голови, порівнявши частоту раку мозку з контрольною групою. Виявилося, що у пацієнтів, які перенесли травму голови, ймовірність розвитку раку мозку в пізнішому віці була майже вчетверо вищою, ніж у тих, хто не мав травм.