Плями поту можуть викликати збентеження і дискомфорт на роботі або в суспільстві, але їх важко уникнути, коли ви боретеся зі спекою. Мало того, що з ними неприємно мати справу під час носіння одягу, плями також важко видалити під час прання. На щастя, зупинити плями поту на їх слідах простіше, ніж ви думаєте, і це найкращі засоби, які можна спробувати, якщо ви боретеся з ними у спеку.

Лікар загальної практики Тетяна Захарова поділилася методами боротьби з видимими плямами поту на одязі.

Носіть вільний одяг

“Тісний одяг може посилити пітливість, тому що між шкірою та тканиною залишається мало місця”.

Лікар рекомендує носити вільний бавовняний одяг, на якому не буде видно плям поту. Також краще уникати сірих та мергелевих кольорів, тому що вони легше підкреслюють плями поту.

Підготуйте пахви до антиперспіранта

Неефективні дезодоранти та антиперспіранти можуть викликати розчарування, але це може бути викликане тим, як ви їх наносите, а не самим продуктом.

За словами Захарової, пахви повинні бути чистими та сухими перед використанням антиперспіранта, а також його слід наносити як вранці після душу, так і безпосередньо перед сном. Це пов’язано з тим, що інгредієнтам потрібен час, щоб створити закупорку потових проток, а більшість людей пітніють менше або зовсім не пітніють уночі.

Уникайте продуктів, що викликають піт, і напоїв

“Гостра їжа може викликати аналогічну реакцію в організмі, яка виникає при дії інших видів тепла. По суті, тіло намагатиметься охолоне, потія як засіб регулювання температури”, – говорить Захарова.

Слід уникати не лише гострої їжі. Насправді, кофеїн так само поганий, оскільки стимулює надниркові залози, які відіграють ключову роль у процесі потовиділення.