Серцевий напад є серйозним захворюванням, при якому подача крові до серця раптово блокується. Таке небезпечний стан при повільному реагуванні може привести до смертельного результату. Як правило, цьому виною-підвищений рівень холестерину в організмі. Він закупорює артерії, позбавляючи важливий орган “підживлення”.

Накопичення холестерину також може сприяти високий кров’яний тиск. Тому його потрібно привести в норму, щоб запобігти загрозі серцевого нападу. Недавнє дослідження виявило новий продукт, здатний позбавити людину від гіпертонії, а отже – зменшити ризик серцево-судинних захворювань.

Томатний сік

Вчені знайшли корисні властивості несолоного томатного соку. Вони провели дослідження, в якому 184 чоловіки і 297 жінок з Японії протягом року пили сік, отриманий з відомого всім овоча. При цьому кількість випитого напою не регулювалася. В результаті у 94 піддослідних з нелікованою передгіпертонією або гіпертонією значно впав тиск і рівень холестерину ЛПНЩ (шкідливий тип, який накопичується на внутрішній стороні стінок артерій).

В середньому систолічний тиск знизився з 141,2 до 137,0 мм рт. ст. показники діастолічного артеріального тиску зменшилися в середньому з 83,8 до 80,9 мм рт. ст, повідомляє The Express.

Автори відзначають, що позитивний ефект після вживання соку був помічений як у чоловіків, так і у жінок різних вікових груп. “Наскільки нам відомо, дане дослідження є першим, в якому вивчається вплив споживання томатів або томатних продуктів на маркери ризику серцево-судинних захворювань протягом року і в широкому віковому діапазоні”, – пишуть вчені в своїй роботі, опублікованій в журналі Food Science & Nutrition.