Багато людей не розпізнають запобіжні знаки серцевого нападу.

У деяких випадках серцевий напад виникає раптово, без попередження. Але найчастіше інфаркт розвивається після певних симптомів, які можуть з’являтися за 24–48 години до події. Німецький кардіологічний фонд перерахував п’ять найбільш важливих симптомів, у разі яких слід негайно викликати лікаря невідкладної допомоги.

Біль у грудях. Ознаками серцевого нападу можуть бути болі, що виникають переважно у грудній клітці. Вони можуть іррадіювати інші частини тіла, такі як руки, верхню частину живота, спину, шию, щелепу або лопатки. Біль у грудях, що супроводжується задишкою, що посилюється при найменшому навантаженні або в стані спокою, повинен особливо насторожувати і служити приводом для звернення до лікарів.

«Біль у грудях може бути пов’язаний із так званою нестабільною стенокардією, яка у будь-який момент може перерости в серцевий напад. Якщо біль триває довше за п’ять хвилин, діяти слід негайно».

Тиск у грудях. Багато людей при виникненні інфаркту відчувають сильний тиск або дуже сильне почуття стиснення в грудях як від важкого вантажу.

Почуття печіння. Крім болю, людина, яка піддається серцевому нападу, також може скаржитися на сильне печіння в грудях.

Сильна тривога з холодним потом. В обставинах інфаркту постраждалі часто відчувають сильну тривогу, паніку, при цьому у них може збліднути шкіра, виступає холодний піт.

Нудота та біль у верхній частині живота. Ознаки серцевого нападу може бути дуже неспецифічними, особливо в жінок. Крім задишки та дискомфорту в грудях, у них, наприклад, з’являються симптоми, властиві швидше для ШКТ-інфекції, отруєння: нудота, блювання, біль у животі.