Про це повідомляє umn.ua з посиланням на інформацію Міністерства охорони здоров’я. В Україну прибуло майже півмільйона доз вакцини Pfizer за ініціативою COVAX.

В рамках ініціативи в Україну було доставлено всього 473 850 доз вакцини, а також розчинник для ін’єкцій. 18 травня ЮНІСЕФ уже здійснив доставку партії зі 122 850 доз вакцини проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech.

З отриманої кількості 378 тисяч доз призначено для щеплення першою та другою дозою вакцини працівників сфери освіти. Залишок буде направлено для потреб пріоритетних груп із першого та другого етапу вакцинації. Нагадаємо, COVAX є глобальною ініціативою, направленою на пришвидшення темпів розробки та виробництва препаратів для вакцинації від COVID-19, а також на їх рівномірний розподіл між країнами усього світу. За словами представника ВООЗ та Голови Бюро ВООЗ в Україні д-ра Ярно Хабіхта, ніхто не у безпеці, поки всі не будуть у безпеці, тож важливо продовжувати активну роботу над забезпеченням доступу до вакцини для більшої кількості людей.

Нагадаємо, транспортування та зберігання вакцини Pfizer-BioNTech відбувається з дотриманням особливих умов, зокрема за температури в межах від -60°C до -80°C. Зберігання та перевезення цієї та попередньої партій вакцин Pfizer-BioNTech від COVAX в Україну із дотриманням потрібного холодового ланцюга забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Окрім того, цьогоріч після запиту Міністерства охорони здоров’я України ЮНІСЕФ провів загальнонаціональні тренінги з холодового ланцюга для вакцин від COVID-19 для фахівців, які відповідальні за логістику та зберігання вакцин в межах усіх областей. ЮНІСЕФ від імені COVAX здійснює закупівлю та доставку виключно тих вакцин, які повністю відповідають критеріям безпеки та ефективності ВООЗ.

Нагадаємо, раніше в рамках COVAX Україна уже отримала вакцини Pfizer-BioNTech у кількості 590 850 доз вакцини Pfizer-BioNTech та понад мільйон доз вакцини AstraZeneca, виготовленої SK Bioscience у Південній Кореї. Окрім того, Україна отримала близько 140 тисяч шприців для розведення вакцин з розчинником та ін’єкцій і понад 1300 коробок для їх безпечної утилізації.

За даними Міністерства охорони здоров’я, до кінця 2021 року в рамках ініціативи COVAX Україна безкоштовно отримає вакцини, необхідні для щеплення 8 мільйонів українців від COVID-19.