Американські вчені виступили в журналі Annual Review of Public Health з доводами про те, що електронні сигарети краще звичайних, оскільки безпечніше для здоров’я людей. Дослідження, яке показало це, було здійснено фахівцями з нью-йоркського Коледжу громадського здоров’я.

В ідеалі палити не потрібно взагалі, відзначають автори роботи. Але якщо людина курить, то він завдасть менше шкоди організму, якщо вдасться до електронних сигарет.

За словами керівника проекту професора Девіда Абрамса, найбільшої шкоди здоров’ю завдає не нікотин, а шкідливі компоненти сигаретного диму – монооксид вуглецю і ще близько 70 канцерогенних сполук. При вейпінгу небезпечний дим відсутній, курець отримує в основному нікотин.

Порівнявши ефекти вейпінгу і куріння, дослідники уклали, що електронні сигарети – на відміну від інших нікотинозаміняючих винаходів у вигляді жуйок, пластирів, таблеток, – дають курцеві почуття задоволення, якого він шукає. Хоча вчені не підтримують пропагування вейпінгу, вони зазначають, що саме електронні сигарети краще всього допомагають покінчити зі звичайними.

«Дослідження показують, що якщо б більшість нинішніх американських курців перейшли на електронні сигарети в наступні 10 років, ми уникли б 6,6 мільйонів передчасних смертей. У сумі ці люди прожили б 86,7 мільйонів додаткових років», – сказав у зв’язку з цим професор Девід Абрамс.

Джерело: MedikForum