Про те, які хвороби спини і суглобів є найнебезпечнішими і ведуть до втрати здоров’я, розповіли лікарі-ортопеди.

За їх словами, одним з найнебезпечніших захворювань опорно–рухового апарату є анкілозуючий спондилоартрит, або хвороба Бехтерева.

Головною особливістю цієї недуги є запалення суглобів і поступове обмеження їх рухливості з утворенням анкілозів (зрощень кісток один з одним). Одночасно костеніють зв’язки, і в результаті хребет повністю втрачає гнучкість, перетворюючись в суцільну кістку.

Процес захоплює периферичні суглоби і внутрішні органи – очі, серце, нирки. Це захворювання впливає на весь організм: артерії стискаються, перетискаються, порушується кровотік. Людина поступово згасає, оскільки порушуються функції практично всіх внутрішніх органів.

Читайте також:  Лікар оцінив ризик повторного зараження коронавірусом

Грижі міжхребцевих дисків нижнього відділу хребта також мають небезпечні наслідки. Вони призводять до утрудненого сечовипускання або нетримання сечі, а це може привести до небезпечних порушень в роботі нирок.

Медики підкреслюють, що практично будь-яке хронічне захворювання завжди збільшує ризик виникнення інсульту або інфаркту. Крім того, постійний виснажливий біль провокує хронічний стрес і може викликати порушення психіки.

Головним винуватцем захворювань спини є гіподинамія, тобто малорухливий, сидячий спосіб життя.

Причин виникнення болю дуже багато. Це можуть бути новоутворення (пухлини), остеомієліт хребта, грижа поперекового диска, поперековий стеноз і анкілозуючий спондиліт (ураження міжхребцевих суглобів). Останні три групи захворювань об’єднуються одним терміном-остеохондроз.

Читайте також:  Лікар розповів, як впоратися з нежитем і чого робити не можна

Джерело: 7mednews

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News