Жертви прищів і вугрової висипки знають, як важко привести шкіру в порядок, незважаючи на величезну кількість спеціалізованих продуктів в аптеках. Але для того, щоб очистити шкіру від прищів, потрібно спочатку очистити розум від різного роду міфів, з ними пов’язаних.

Міф перший – дієта ніяк не впливає на утворення прищів

У 1960-і і 1970-і роки вчені дійсно так вважали, але проведені останнім часом дослідження показали, що дієта впливає на появу прищів. Ризик їх виникнення вищий у тих, хто любить страви з великою кількістю цукру, молочні продукти і нездорові жири, при цьому рідко вживає рибу.

Читайте також:  Лікар розповів про найважливіші добавки для чоловіків і жінок

Міф другий – жертвам прищів не можна їсти шоколад

Зв’язок між солодкими продуктами і прищами доведений, але неясно, чи відноситься до них шоколад. В принципі будь-яка їжа з високим глікемічним індексом збільшує рівень кортизолу в крові і сприяє появі прищів. Але шоколад вживати можна, якщо в ньому високий вміст какао бобів і менше молока з цукром.

Міф третій – прищі це проблема підлітків

Прийнято вважати, що прищі зникають з віком. Але за даними Американської академії дерматології, прищі спостерігаються у 50% дівчат у віці від 20 до 29, у 35% жінок від 30 до 39 і у 26% жінок від 40 до 49. Як ми бачимо, кількість жертв прищів скорочується, але все одно залишається досить помітною.

Читайте також:  Названо продукти, які допомагають схуднути

Міф четвертий – сонцезахисний крем закупорює пори

Існують два типи сонцезахисних кремів: хімічний (поглинаючий ультрафіолетові промені) і фізичний (відбиваючий промені). У хімічному є такі інгредієнти, як оксибензон і авобензон, які дійсно подразнюють шкіру. А от фізичні креми з оксидом цинку і діоксидом титану, навпаки, навіть допомагають.

Міф п’ятий – найпотужніші продукти допомагають найкраще

Ключові інгредієнти будь-яких косметичних продуктів для видалення прищів це пероксид бензолу і саліцилова кислота. Проте дослідження показало, що продукти з вмістом пероксиду бензолу в 2,5% нітрохи не менш ефективні, ніж з вмістом в 10%. Хіба що більш потужні креми сильніше подразнюють шкіру.

Читайте також:  Чиста вода небезпечна для здоров'я

Міф шостий – зубна паста ефективна проти прищів

У складі зубної пасти харчова сода, перекис водню, спирт, ментол, ефірні масла і триклозан. Все це може теоретично видаляти прищі. Ось тільки паста створювалася не для шкіри, тому її використання в такому ключі викликає роздратування і висип. Так що замість однієї проблеми ви отримаєте іншу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 НАТУРАЛЬНИХ СПОСОБІВ ВИДАЛЕННЯ ПРИЩІВ

ПРИЧИНОЮ ПРИЩІВ НАЗВАЛИ МОБІЛЬНИЙ ТЕЛЕФОН