За оцінками експертів, до 2030 року у одного мільйона канадців буде діагностована деменція, або, її ще називають, хвороба Альцгеймера.

Незважаючи на десятиліття досліджень, до цих пір немає ліків від хвороби Альцгеймера. Але нове дослідження припускає, що ми, можливо, неправильно дивилися на хворобу, повідомляє канадське видання The Global News.

Дослідники з лікарні Mount Sinai в Торонто припускають в новому звіті, що хвороба Альцгеймера – форма деменції – може бути аутоімунним захворюванням, яке, якщо це правда, може змінити те, як ми лікуємо хворобу в майбутньому.

До цих пір більшість досліджень причин хвороби Альцгеймера була зосереджена на бляшках, виявлених в мозку пацієнтів, з теорією, що видалення цих бляшок полегшить симптоми пацієнтів, сказав Іоанніс Прассас, штатний науковий співробітник відділення патології лікарні Mount Sinai, і співавтор дослідження. За його словами, ця гіпотеза поки не працює.

Читайте також:  Силові тренування теж допомагають худнути

Тому його команда почала вивчати іншу теорію: можливо, Альцгеймер – це аутоімунне захворювання.

Це нове дослідження, опубліковане в Журналі прикладної лабораторної медицини, виявило специфічні аутоантитіла – антитіла, які помилково націлені на власні тканини організму – в спинномозковій рідині пацієнтів з хворобою Альцгеймера, що, за словами Прассаса, є додатковим доказом того, що це може бути аутоімунне захворювання .

“Я думаю, що це ще більше підживлює це початкове уявлення про те, що аутоіммунитет може грати центральну роль в патології хвороби Альцгеймера”, – сказав він.

Прассас передбачає, що пошкодження гематоенцефалічного бар’єру, який зазвичай перешкоджає обміну деякими молекулами між мозком і системою кровообігу, може привести до хвороби Альцгеймера.

“Наприклад, у нас є спостереження, що у спортсменів, схильних до черепно-мозковій травми, підвищується захворюваність хворобою Альцгеймера”, – сказав він. “Але в будь-якому випадку будь-яке пошкодження гематоенцефалічного бар’єру може фактично відкрити двері для цих імунних клітин, щоб проникнути в тканину мозку і ще більше прискорити руйнування певних нейронних клітин, що є центральним елементом патології хвороби Альцгеймера.”

Читайте також:  Гарячий чай може призвести до розвитку онкології

На даний момент це всього лише теорія, але Прассас сподівається, що дослідники вивчать її більш серйозно в майбутньому з метою розробки нових методів лікування цієї хвороби.

Коли-небудь це може включати в себе призначення пацієнтам ліків, які змінюють або пригнічують їх імунну систему, щоб запобігти прогресуванню деменції, хоча, за його словами, ще належить провести багато досліджень, перш ніж таке лікування буде призначено.

Деякі в співтоваристві людей, які страждають на хворобу Альцгеймера, вітають цей новий підхід.

“Занадто довго ми вкладали кошти в дуже вузьку область або вузьку призму дослідження деменції, і ми просто не виходили за рамки”, – сказала доктор Саскія Сіванантан, головний науковий співробітник Канадського товариства по боротьбі з хворобою Альцгеймера. “І пора почати мислити нестандартно, досліджуючи різні гіпотези, які можуть принести дивіденди. Так що я б сказала, що сповнений надій, і я думаю, що це потенційно життєздатна гіпотеза”.

Читайте також:  Ранні ознаки деменції: шість змін, на які слід звернути увагу

Вона зазначила, що ймовірність успіху в клінічних випробуваннях методів лікування хвороби Альцгеймера дуже низька.

“Це одне з небагатьох захворювань, щодо якої не було ніяких терапевтичних проривів за більш ніж 16 років”, – сказав Сіванантан.

Частково вона звинувачує в цьому брак фінансування, оскільки Канада відстає від інших країн G7 щодо фінансування досліджень деменції.

“Вкрай необхідно більше грошей”, – сказав Сіванантан.

З великою увагою до нових підходів до деменції, подібним до цього, і великим інвестиціям в дослідження, вона сподівається, що це може змінитися.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News