Груди – чутливий орган тіла, на який зазвичай не звертають уваги.

Більшість з жінок самі винні в тому, що не оглядають груди на предмет новоутворень регулярно. Можливо, вам цього не захочеться, але ваші груди вимагають особливого догляду.

Ніхто крім самої жінки не зможе краще доглядати за собою, ніж вона сама. Тому кожна жінка заради себе і свого здоров’я просто зобов’язана вживати профілактичних заходів, щоб уникнути будь-яких захворювань грудей.

На жаль, багато хто з дам розвивають звички, які з часом можуть погіршити здоров’я грудей, в тому числі викликати рак молочної залози.

Ось шість найпоширеніших звичок, які через незнання можуть нашкодити здоров’ю грудей, повідомляє The Times of India.

Носіння бюстгальтера неправильного розміру

Ви ніколи не відчуєте себе добре, якщо надягнете бюстгальтер неправильного розміру.

Носіння вільного бюстгальтера може привести до обвисання і розтягування грудей, а тісний бюстгальтер може заблокувати кровотік.

Це може викликати біль в шиї, спині і плечах.

Епіляція воском волосся на сосках

Згідно з дослідженням, опублікованим в Journal of Physical Activity and Health, використання бритви навколо області сосків може привести до інфекції.

Видалення волосся будь-якими способами може збільшити ризик запальних процесів.

Пірсинг сосків

Згідно з дослідженням, проведеним Університетом Лава, пірсинг сосків може пошкодити протоки виробництва молока і привести до збільшення ризику розвитку абсцесу в молочних залозах, який може бути болючою інфекцією, наповненою гноєм.

Надмірне паління і споживання кофеїну

Всі ми знаємо, що паління шкідливе для наших легенів і серця, але воно також може викликати проблеми з грудьми, такі як втрата еластичності.

Крім того, може виникнути обвисання, підвищений ризик раку грудей і болючість грудей.

Без бюстгальтера

Обов’язково надягайте бюстгальтер, коли виходите на пробіжку. Недостатня підтримка грудей може викликати сильний біль і дискомфорт.

Використання скотча

Відео про модний одяг часто рекомендує використовувати звичайний скотч, щоб піднімати і підтримувати бюстгальтер, коли ви носите те, що не можна носити з бюстгальтером.

Але клейка стрічка може викликати алергію, свербіж, запалення і висип.

Що говорить статистика

Фахівці Міжнародного агентства з вивчення раку представили нові дані по захворюваності на рак в 185 країнах світу: число нових випадків в 2020 році досягло 19,3 мільйона, і 10 млн осіб помруть від цієї хвороби. Протягом життя онкологічне захворювання буде діагностовано у кожного п’ятого жителя планети; кожен восьмий чоловік і кожна 11 жінка помруть від цього захворювання.

Нагадаємо, що щорічно в Україні від раку молочної залози помирають тисячі жінок.

За даними Національного канцер-реєстру, в минулому році діагноз “рак молочної залози” почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок і 113 чоловіків.

Померли в минулому році через рак грудей 5823 людини (5774 жінки і 49 чоловіків). Це означає, що кожного тижня близько 110 українців помирає від раку молочної залози, йдеться в повідомленні Національного канцер-реєстру.