Користь кави не тільки в тому, що вона бадьорить вранці. Виявляється, цей гіркий напій має більше корисних властивостей, ніж вважалося раніше.

Як стверджують численні дослідження, щоденне вживання кави знижує ризик багатьох серйозних захворювань і навіть допомагає відчувати себе краще. Про це пише Lose Weight By Eating.

Покращує метаболізм

Вчені стверджують, що вживання кави здатне прискорити метаболізм, що допоможе швидше втрачати вагу. Зміни відбуваються в результаті стимуляції нервової системи кофеїном, а також завдяки підвищенню витривалості.

Джерело антиоксидантів

У цьому напої міститься велика кількість корисних речовин і антиоксидантів. Таким чином, навіть чашка кави допоможе підтримати здоров’я і уповільнити старіння, стверджують вчені з Іспанії.

Боротьба з діабетом

У світі від діабету страждає понад 400 млн осіб, причому приблизно 8% пацієнтам ледь виповнилося 18 років. Згідно з дослідженнями, однієї чашки кави з ранку достатньо, щоб запобігти розвитку діабету другого типу.

При цьому діабетикам також радять пити каву. Він допоможе скоротити кількість цукру в крові, якщо пити його з підсолоджувачем, а не цукром.

Робота мозку

Кофеїн як стимулятор нервової системи допомагає підвищити активність нейронів в мозку. Це стимулює активну роботу сірої речовини, що сприяє збільшенню розумових здібностей.

Проти цирозу

Любителям випити лікарі радять звернути увагу на каву, так як в ньому міститься інгредієнт, що захищає печінку. У тому числі, він може запобігти розвитку цирозу – велике ураження печінки, при якому тканини органу гинуть і поступово заміщаються фіброзними.

Захист серця

Помірне вживання кави знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця у жінок, а також всім людям він здатний допомогти захиститися від інсульту та інших серцево-судинних захворювань. Про це йдеться в дослідженні японських вчених.

Рак шкіри

Несподівано, але і тут кава може допомогти. Згідно з дослідженнями Національного інституту здоров’я США, помірне вживання кави допомагає захиститися від меланоми. Однак не варто забувати при цьому і про сонцезахисних кремах.

Проти деменції

Хвороби Альцгеймера і Паркінсона – це порушення, що призводять до дегенерації мозку. При них виникають тремор, провали в пам’яті і інші неприємні симптоми, в тому числі, деменція. Досить випивати в день по 3-5 чашок кави, щоб не дати розвинутися цим захворюванням в більш пізньому віці, стверджують дослідники.

Бореться з депресією

І навіть тут кава може допомогти. Депресія-серйозна ментальна хвороба, яку складно лікувати без консультацій з лікарем. Однак поліпшити самопочуття може кава. Дослідники поки не можуть з’ясувати, з якої причини це відбувається, проте факт зниження ризику розвитку депресії був описаний в одній з робіт вчених.