Численні дослідження показали, що певна дієта допомагає зменшити хворобливі симптоми, викликані артритом. Фахівці впевнені, що за допомогою певних продуктів всього за кілька місяців можна впоратися із запаленням і поліпшити роботу суглобів.

За інформацією Express, в першу чергу слід перейти до більш натуральним і менш обробленим продуктам. Також слід виключити з раціону трансжири. Замість цього потрібно вживати інші продукти.

Фрукти та овочі

Фрукти та овочі багаті антиоксидантами, які захищають організм і допомагають нейтралізувати нестабільні молекули, звані вільними радикалами. Згідно з дослідженнями, отримання потрібної кількості вітамінів допомагає запобігти запальний артрит і зберегти здоров’я суглобів.

Горіхи і насіння

Багато горіхів і насіння є відмінним джерелом поліненасичених і мононенасичених жирів. Вони знижують рівень холестерину та ризики серцевих захворювань, які можуть бути вищими у людей з певними типами артриту.

Жирна риба

Жирна риба містить ейкозапентаєнову кислоту (EPA) і докозагексаєнову кислоту (DHA), які допомагають пригнічувати запалення в організмі. А омега – 3 взаємодіє з лейкоцитами і ферментами, відомими як цитокіни, які відіграють ключову роль в запальній реакції організму.

Кальцій і вітамін D

Кальцій необхідний для міцних кісток, що робить його важливою речовиною для людей, які страждають від болю в суглобах. Експерти радять щодня включати в раціон як мінімум три порції продуктів, що містять кальцій. Це можуть бути:

  • нежирне молоко;
  • йогурт;
  • сир;
  • зелені листові овочі;
  • мигдаль;
  • сардина.

Що стосується вітаміну D, то він допомагає організму ефективно засвоювати кальцій.