ГоловнаНовини Здоров'яНазвано найнебезпечніший продукт для серця

Названо найнебезпечніший продукт для серця

З усіх продуктів в раціоні для серця і судин людини найбільш небезпечна сіль, – до такого висновку прийшли вчені, що представляють лабораторію артеріальної гіпертонії ДУ “РНПЦ Кардіологія”. На думку експертів, для серця згубно вживання солі в кількості понад п’ять грамів в день.

Сіль

За словами медиків, у середньостатистичному раціоні харчування сучасних людей міститься занадто багато продуктів з сіллю – в середньому людина вживає близько дванадцяти грамів в день. Подібну звичку лікарі вважають вкрай небезпечною для стану серцево-судинної системи. Головними «вбивцями» серця вони назвали різноманітні чіпси, сухарики та закуски до пива – вміст солі в них величезна.

“Наявні сьогодні наукові дані говорять про те, що від 20% до 40% всіх захворювань серцево-судинної системи в розвинених країнах виникають через зайве вживання солоних продуктів. Велика кількість солі небезпечна тим, що провокує розвиток артеріальної гіпертензії і погіршує стан судинної тканини, роблячи її жорсткою і схильною до уражень”, – повідомили експерти.

Читайте ще:  Перегляд телевізора може стати причиною смерті

За їх словами, добовий рівень вживання солі не повинен перевищувати п’яти грамів. Деякі фахівці стверджують, що треба прагнути до того, щоб з’їдати навіть меншу кількість солі – не більше половини чайної ложки в день, солі приблизно три грами. В цьому випадку можна домогтися зниження ризику передчасної смерті від ішемічної хвороби серця приблизно на 30%. У свою чергу дослідження, яке проводилося в Нідерландах за участю 5,5 тисяч чоловіків показало: вживання більше 6,2 грамів солі на добу небезпечно розвитком гіпертонії – ризик розвитку хвороби при цьому збільшується на 21% в порівнянні з людьми, що вживають сіль у межах 3 грамів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КРАЩІ ПРОДУКТИ ДЛЯ СЕРЦЯ І КРОВОНОСНОЇ СИСТЕМИ

Читайте ще:  Як можуть нашкодити кишечнику антибіотики

НАЙКОРИСНІШІ ПРОДУКТИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ СЕРЦЯ

Джерело: МедікФорум