Високий рівень холестерину небезпечний тим, що підвищує ризик розвитку смертельних захворювань, таких як інфаркт та інсульт. Більш того, часто цей стан залишається непоміченим, воно не супроводжується будь-якими явними проявами.

Достовірний спосіб визначити рівень холестерину в крові – здати аналіз. Якщо показники перевищують норму, це привід якомога раніше почати лікування і в першу чергу змінити звичний спосіб життя. Що потрібно робити, щоб знизити рівень холестерину?

Їсти менше жирної їжі

Велика кількість продуктів, що містять насичені жири, в раціоні, ймовірно призведе до різкого зростання холестерину в крові. Щоб цього не допустити, потрібно виключити з харчування оброблене м’ясо, фаст-фуд, олія, сир, тістечка і печиво. Замість цього краще їсти продукти, що містять більш здоровий тип жиру, званий ненасиченим. Це авокадо, оливкова олія, жирна риба (наприклад, лосось), арахісове масло.

Читайте також:  Ось чому слід регулярно пити томатний сік

Займатися спортом

Доведено, що регулярні фізичні вправи допомагають знизити рівень холестерину, так як малорухливий спосіб життя, навпаки, призводить до його підвищення. Рекомендується займатися спортом не менше 2,5 годин на тиждень, повідомляє Національна служба охорони Здоров’я Великобританії. Варто спробувати різні види активностей, будь то силові тренування, біг, плавання, катання на велосипеді, щоб знайти те, що подобається. Тоді шансів кинути спорт буде менше.

Відмовитися від сигарет

Куріння негативно впливає на багато органів і системи людського організму, в тому числі і на рівень холестерину. Відмова від сигарет в цілому знизить шанси заробити серцевий напад, інсульт, рак та інші небезпечні захворювання.

Читайте також:  Найраніша ознака артриту з'являється при ходьбі, готуванні та водінні

Знизити кількість алкоголю

Зловживання алкогольними напоями також збільшує ймовірність високого холестерину. Медики рекомендують не перевищувати допустимі дози алкоголю в день і кілька днів на тиждень взагалі відмовлятися від його вживання, передає The Express.