Наукові дослідження показують, що на тривалість життя може впливати кількість організму одного елемента. Цей елемент відомий під назвою “антиоксиданти”.

Низка наукових досліджень показує, що чим більше антиоксидантів отримує людина, тим нижчий у неї ризик смерті. Щоправда, це стосується лише певних груп населення. Згідно з науковою статтею, опублікованою в Європейському журналі харчування, дієти з більш високою антиоксидантною здатністю були пов’язані з нижчою ймовірністю смерті від усіх причин, а також від респіраторних та серцево-судинних захворювань.

Організм людини протягом життя виробляє вільні радикали. Ці компоненти згодом можуть спричинити в організмі окислювальний стрес. Якщо окислювальний стрес буде надто сильним, то можуть виникнути проблеми зі здоров’ям, пише Eat This, Not That!.

У тому числі певні види раку, хвороба Альцгеймера, хвороба нирок. Деякі наукові дані навіть показують, що підвищений окисний стрес пов’язаний із вищим ризиком ранньої смерті.

Антиоксиданти допомагають нейтралізувати вільні радикали, які викликають окислювальний стрес. Саме тому так важливо їсти продукти, що містять багато антиоксидантів.

Серед продуктів, багатих на антиоксиданти, можна виділити темний шоколад, ягоди, чай і каву, фісташки, червона дрібна квасоля, апельсини та апельсиновий сік.