Нотаріальна експертиза законодавчих підстав на початок 2022 року.

Добридень, друзі!

Сьогодні розглянемо ситуації та об’єктивні причини, коли особі можуть відмовити в держреєстрації нерухомості. Бо не секрет, що є такі громадяни, котрі можуть незаконно привласнювати собі права не об’єкти нерухомості. І саме державна реєстрація таких прав стане на заваді неправомірних операцій із нерухомим майном.

Згідно Мін’юсту, громадяни можуть отримати відмову в питанні реєстрації нерухомих об’єктів у таких випадках:

  • якщо надані документи не відповідають чинному законодавству;
  • згідно документів, неможливо простежити припинення, набуття або зміну речових прав на нерухомість і їх обтяження;
  • мають місце зареєстровані обтяження;
  • якщо після закінчення терміну не вирішені проблемні питання, через які розгляд заяви про реєстрацію був неможливим;
  • якщо заяву подала особа, не уповноважена подавати заяви в електронній формі.

Варто звернути увагу на те, що до 1 січня 2013 року право власності на нерухомість здійснювали в Реєстрі прав власності на нерухоме майно. Нині ж Реєстр підпорядковується архіву Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Ті права на нерухомість, що були зареєстровані до початку 2013 року, згідно чинного законодавства, можуть бути визнані дійсними за таких обставин:

  • права були зареєстровані на законних підставах, що діяли на той момент;
  • у той час закон не передбачав обов’язкової реєстрації таких прав.

Отже, документи на право власності на нерухомість, оформлені до початку 2013 року, вважаються дійсними. Тому процедуру повторної реєстрації проводити не потрібно. За умови відчуження нерухомого об’єкта до Держреєстру прав потрібно внести про це інформацію, щоб оновити її у базі даних.

Якщо ви не можете зрозуміти, чому вам відмовляють у реєстрації об’єктів нерухомості, зверніться по допомогу до нотаріальної контори. Наші контакти: Київ, вул. О. Гончара, 55, офіс 11, тел.: 067 633 14 32. Офіційний сайт: notary-chulovsky.kiev.ua. Більше інформації про послуги можна переглянути на нашій офіційній сторінці у Фб. 

Надіюся, моя стаття стане вам у пригоді! Всього найкращого!

*На правах реклами