Забудьте про не надто ефективну косметичну хірургію, адже їй на зміну приходить ліфтинг кісток. На думку пластичних хірургів, якщо не давати кісткам опускатися вниз у результаті вікових процесів, то це запобігає виникненню зморшок.

На зміну фейсліфтингу приходить ліфтинг кісток, який повинен стати майбутньою противіковою косметичною хірургією, на думку фахівців. Справа в тому, що з віком вниз йде не тільки наша шкіра, яка утворює зморшки. Кістки лиця також просаджуються і опускаються з часом. Вперше в історії вчені склали карту цих вікових змін кісток, які спостерігаються протягом 8 років. Вчені із Rutgers New Jersey Medical School вважають, що отримані ними результати відкривають абсолютно новий напрямок в справі особового омолодження. На їхню думку, ліки від остеопорозу і різного роду механічні пристрої, застосовувані в черепно-лицевої хірургії, можуть успішно лікувати старіння.

Читайте також:  Чотири причини, чому плавання корисне для здоров'я

Ліфтинг кісток

Основні висновки вчені зробили завдяки спостереженням за групою з 14 пацієнтів у віці від 40 до 55 років. Під час цих спостережень пацієнти проходили через різні сканування обличчя. Скелетні зміни відбувалися в тих самих областях, в яких найчастіше застосовуються косметичні операції, тобто в області щік, брів, очних яблук і чола. Хірурги також помітили зміни у трьох важливих кутах, використовуваних для вимірювання геометрії обличчя, так як лицьові кістки поступово зсувалися вниз під впливом гравітації і вікових процесів.

Вчені підкреслюють, що дані зміни кісток, з великим ступенем ймовірності, вносять основний внесок у характерні вікові зміни обличчя. Це стосується розвитку носогубних зморшок, великих зморшок на обличчі, втрати щільності та пружності шкіри, а також деяких інших змін. Але якщо не дати кісткам просісти вниз, то подібного роду вікові зміни можна не припустити, що і допоможе лікувати старіння.

Читайте також:  Щільні перекушування перед сном можуть довести до серйозних порушень

Джерело: MedikForum