Близько 5000 осіб взяли участь у дослідженні зв’язку між станом очей та довголіттям.

Збереження здоров’я очей протягом усього нашого життя життєво важливе, коли йдеться про запобігання втраті зору, наскільки це можливо, з віком. Проте багато захворювань очей неминучі. І дослідження показали, що це може вплинути на тривалість життя.

Одне дослідження показало, що люди похилого віку з катарактою або віковою дегенерацією жовтої плями (ВМД) можуть померти раніше, ніж люди без захворювань очей. Він ухвалив, що люди з ознаками цих захворювань очей з більшою ймовірністю помруть від будь-якої причини, порівняно з тими, у кого очі здорові. І люди із ВМД частіше вмирали від серцевих захворювань, пише Express.

Проте команда зазначила, що ці стани очей можуть відбивати інші основні проблеми зі здоров’ям.

Дослідники вивчили групу з 4757 осіб віком від 55 до 81 року, які взяли участь у дослідженні вікових захворювань очей (AREDS). У наступні шість із половиною років 534 учасники померли. Таким чином, у людей з ВМД ризик смерті під час дослідження був на 41% вищим, ніж у інших, у яких практично не було симптомів непрозорих відкладень під сітківкою.

Ті, хто мав більш тяжкі випадки ВМД, були пов’язані зі смертністю від серцево-судинних захворювань.

А учасники з порушенням зору на одне око і ті, хто переніс операцію з видалення катаракти, мали підвищений ризик смерті — 36 та 55 відсотків саме в такому порядку.

Прогресуюча ВМД була пов’язана зі смертністю від серцево-судинних захворювань.