Лікар-дієтолог, кандидат медичних наук Андрій Бобровський розповів, як зробити сніданок збалансованим і чи можна їсти солодке під час першого прийому їжі.

За його словами, цукор є важливим джерелом енергії, яка потрібна з ранку, щоб швидше включитися в роботу. Однак не варто забувати, що цукри бувають різними, додав він.

В інтерв’ю радіо Sputnik фахівець пояснив, що з точки зору біохімії різниці немає, але цукор з фруктів, ягід і овочів сильно відрізняється за своїм впливом на організм людини від цукру, який додає виробляти.

“Якщо в кінці прийому їжі або в процесі прийому їжі ви будете їсти цукор природний, а це в першу чергу фрукти, ягоди, то це можна, потрібно і це нешкідливо для організму за умови адекватних доз, але, якщо це цукор доданий, це шкідливо”, – розповів Бобровський.

Разом з тим, навіть тут питання в кількості. За словами дієтолога, пара цукерок не заподіє шкоди, головне-вчасно зупинитися. При цьому лікар нагадав, що будь – які цукру, в тому числі і ті, які містяться у фруктах, – прості вуглеводи, які дадуть лише “коротку ситість”.

Для правильної роботи організму також необхідні складні вуглеводи, білки і жири. Бобровський пояснив, що збалансований сніданок виглядає наступним чином: половину тарілки повинні займати овочі і фрукти, чверть – зернові, іншу чверть – м’ясні і будь-які білкові продукти.