Більшість чоловіків звертається до лікарів лише у випадках серйозних проблем зі здоров’ям. Регулярні профілактичні огляди проходять одиниці і найчастіше лише тоді, коли це потрібно для роботи. Такий підхід до свого здоров’я, природно, не сприяє його зміцненню.

Хвороби сечостатевої системи зазвичай досить легко піддаються лікуванню – проте за умови, що проблеми виявлені вчасно. Щоб чоловіче здоров’я не похитнулося і не виявилося у вигляді серйозних нездужань, слід дотримуватись певних і досить простих правил.

 1. Здорове харчування

Правильний підбір продуктів корисний не тільки для репродуктивної та сечостатевої системи чоловічого організму, але й для здоров’я загалом. Щоб харчування було збалансованим, необхідно стежити і за кількістю їжі, що з’їдається, і за її якістю. Також важливо щодня вживати чисту воду – бажано не менше півтора літрів.

Підвищити лібідо та зміцнити статеве здоров’я допоможуть такі продукти:

 • курячі та перепелині яйця;
 • молоко, сир, сметана;
 • оливкова олія;
 • свіжі фрукти та овочі;
 • горіхи;
 • м’ясо червоної риби;
 • морепродукти (устриці, мідії);
 • листовий салат, шпинат, петрушка;
 • чорний та червоний перець.

Для поліпшення вироблення тестостерону слід частіше вживати продукти з високим вмістом цинку. При необхідності можна додатково приймати вітаміни у капсулах, попередньо проконсультувавшись із лікарем. Важливо стежити за вагою – зайві кілограми негативно позначаються на чоловічому лібідо.

 1. Регулярний секс

Кількість гормону тестостерону в чоловічому організмі підвищується за якісного статевого життя. А саме цей гормон відповідає за статеве здоров’я. Щоб не зіткнутися із проблемами, необхідно виділяти час на інтимні розваги. При цьому бажано щоб секс був якісним і завжди приводив до оргазму.

Іноді у чоловіків з’являються проблеми з ерекцією – навіть при сильному сексуальному збудженні статевий член не набуває потрібної твердості. В цьому випадку варто використовувати спеціальні зручні секс-девайси – наприклад, ерекційне кільце. Домогтися стійкої ерекції можна за допомогою вакуумної помпи.

Якщо чоловік нерозбірливий у зв’язках із жінками та не використовують презервативи, необхідно кожні півроку перевірятись у лікаря. Багато статевих інфекційних хвороб на ранніх стадіях протікають безсимптомно, тому важливо виявити їх якнайшвидше. Тоді шанси на одужання будуть високими.

 1. Профілактика простатиту

Запалення передміхурової залози завдає безліч незручностей, а в гіршому випадку, на думку деяких лікарів, може стати причиною розвитку раку простати. Здорова передміхурова залоза виробляє особливу речовину, головною функцією якої є підтримка активності сперматозоїдів. Хвороби простати значно послаблюють чоловіче статеве здоров’я.

Щоб запобігти розвитку простатиту, чоловікові слід проводити профілактичні процедури. Найпростіший і найприємніший варіант – масаж простати. Зазвичай цю процедуру виконує лікар, але буває у випадках, коли хвороба вже запущена. Якщо чоловік здоровий, то може самостійно виконувати анальний масаж за допомогою спеціального пристрою – масажера простати.

Секс-девайс є довгастим приладом для занурення в анальний отвір. Щоб отримувати не тільки користь, але й насолоду від масажу, варто вибрати модель з віброфункцією. Процедуру може виконувати як сам чоловік, так і його партнерка. Перед масажем слід прийняти душ і за необхідності зробити клізму, а також не забути нанести на масажер інтимне мастило. При вмілому виконанні масажу чоловік може навіть досягти яскравої сексуальної кульмінації.

Щоб статеве здоров’я у чоловіка завжди було в порядку, слід не допускати застою сперми, тобто намагатися завжди кінчати у разі виникнення ерекції. Часте збудження, що не закінчується сім’явипорскуванням, може спровокувати розвиток запалення простати. Також варто не лінуватися і регулярно перевіряти своє здоров’я у надійній клініці.