Дослідники з Великобританії повідомили про те, що їм вдалося створити методику, яка дозволить зробити кров сумісною. Ми з’ясували, яким чином це відбувається.

Так, в основі методу лежить спосіб редагування генів крові. Він дозволяє перемогти несумісності крові і робить можливим переливання крові від тих, чия кров спочатку була невідповідною. За словами фахівців Брістольського університету, цей метод дозволить підвищити якість крові за рахунок переміщення відредагованих еритроцитів. Переміщаються тільки ті, які володіють підвищеною сумісністю.

Відзначимо, що зараз часто донорська кров не підходить, вона може бути недостатньо якісною або просто не підходить пацієнту. Але тепер дослідники зібралися міняти склад такої донорської крові, роблячи її більш придатною.

Повідомляється, що для редагування генів вчені використовували технологію CRISPR. Поки пройшли тільки перші тести, які виявилися досить успішними, але ще невідомо, чи можна буде застосовувати цю методику на людях. Вчені пояснюють, що вони збираються видаляти гени, які можуть викликати у пацієнта негативні імунні реакції.

Якщо вийде застосувати технологію для зміни крові людей, то вона дозволить врятувати багато життів завдяки успішному переливанню крові. Багатьом людям потрібне переливання донорської крові і не завжди легко знайти кров, яка б підходила.

Джерело: МедікФорум