За словами фахівців, якщо людина спить неспокійно і за ніч її сон переривається навіть хоча б раз, це може призводити до того, що і при достатній кількості нічних годин вона не буде відчувати себе відпочившою.

Ранкова розбитість після нічного сну може бути пов’язана з тим, що люди вважають за краще спати на боці, заявили дослідники з Коледжу медицини Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку. За їх словами, на те, принесе сон відчуття відпочинку чи ні, поза сплячого надає більший вплив, ніж, наприклад, тривалість сну.

Зокрема, дослідження вчених показало, що люди, які сплять на спині часто відчувають себе більш відпочилими і повними сил вранці. Сон на спині більш комфортний, оскільки в такому положенні тіла знижується ризик різного роду розтягувань і болю, а також печії, пояснили вчені.

Читайте також:  Напередодні 100-річчя жінка розкрила 2 головні життєві правила

В той же час вони виявили, що лише 8% людей вважають за краще спати на спині, тоді як переважна більшість вибирає позу на боці. У цій позі, встановили лікарі, підвищується ризик отримати біль у плечах і стегнах, а також постраждати від печії.

Але ще більш небезпечним вони вважають сон на животі. У такому положенні у сплячої людини виникає неправильний тиск на всі внутрішні органи, кажуть експерти.

Джерело: МедікФорум