Перші в сезоні дні негативних температур особливо небезпечні для здоров’я, повідомила лікар Вікторія Савицька. Для організму перші морози можуть стати справжнім стресом і негативно вплинути на роботу внутрішніх органів, застерегла фахівець.

За словами Савицької, найбільш комфортною для організму є кімнатна температура. Необхідність адаптуватися до перших морозів, які змінили плюсову температуру, сприймається тілом як гострий стрес.

Лікар зазначила, що під впливом морозів в мозку активізується вироблення контрінсулярних гормонів, які відносяться до категорії гормонів стресу. Перенести цю зміну без потрясінь здорова людина в загальному може. Але у кого сьогодні немає хронічних хвороб?

“Організм поступово починає звужувати судини зовнішні, але і розширює судини внутрішніх органів, щоб їх обігріти. При наявності хронічних, серцевих недуг або проблем з судинним тонусом, це створює додаткові ризики», – поділилася думкою експерт.

Лікар вважає, що в перші морози корисно додатково підтримувати здоров’я і уникати переохолодження. Савицька порекомендувала носити одяг в кілька шарів, мінімум в три, так як прошарку повітря між шарами одягу підсилюють тепло. Крім того, в перші морози потрібно обов’язково варто надягати теплі шкарпетки з натуральних матеріалів. У взуття можна вкласти теплі устілки. Крім того, він не повинен бути тісним, – інакше циркуляція крові сповільниться, і ноги почнуть мерзнути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 ФАКТІВ ПРО ХОЛОД, ЯКІ ВИ НЕ ЗНАЛИ

ЯК НЕ ЗАМЕРЗНУТИ ВЗИМКУ: ПРАВДА І МІФИ