Вчені з’ясували, чи дійсно суперфуди приносять користь організму або це просто маркетинговий хід.

Термін “суперфуд” використовують для опису продуктів, які, як обіцяють виробники, мають особливі корисні властивості і мають велику концентрацію поживних речовин. При цьому наукових досліджень з вивчення більшості з них не проводилося.

Найпопулярнішими вважаються водорість спіруліна, ягоди годжі, насіння чіа, ягоди асаї і крупа кіноа. Спіруліна, як нам обіцяють, допомагає боротися з ожирінням і діабетом, не містить глютену і фітоестрогенів. На думку експертів, практично повним аналогом спіруліни можуть стати інші водорості, наприклад фукус, який і коштує в два рази дешевше.

Ягоди годжі називають еліксиром молодості і довголіття. Вони, як випливає з рекламних проспектів, допомагають вилікувати імпотенцію і безпліддя. Замінити їх можна кизилом, сушеною журавлиною, брусницею або чорницею.

Насіння чіа повинне заряджати енергією, благотворно впливати на серцево-судинну систему і контролювати вагу. Замінити їх можна кунжутом і горіхами, особливо фундуком.

Ягоди асаї знижують вагу і зменшують ризик розвитку раку, містять бензойну кислоту, безліч вітамінів і мінералів, а також антиоксиданти. Фахівці звертають увагу, що за вмістом вітаміну А п’ять грамів ягід асаї рівні одному буряку. А бензойну кислоту можна знайти в журавлині і брусниці; антиоксидантами ж багата чорниця.

Крупа кіноа допомагає знижувати вагу через низьку калорійність. Однак практично повним аналогом цього продукту є гречка.

Для збереження гарної форми і підтримки здоров’я найкращим варіантом є різноманітне і збалансоване харчування з урахуванням особливостей організму, а також регулярна фізична активність. За словами експертів, це «прості істини, які зберігають актуальність, незважаючи на тренди, які змінюють один одного».