Поганий сон сприяє тому, що відвідування туалету стає справжньою проблемою.

Недостатній сон може призвести до багатьох захворювань та проблем зі здоров’ям, і одним із них є синдром подразненого кишечника, про що поінформував The Health Site. Фахівці пояснили як якість сну впливає на дефекацію.

Недосип. Нестача сну часто веде до нездатності підтримувати здорове харчування. Нерідко у разі людина спить тоді, коли час є, і навпаки – вживає їжу під час, призначене для сну. Це негативно впливає на роботу кишечника, ускладнюючи спорожнення у потрібний для людини момент.

«Поганий сон впливає стан м’язів, роблячи їх млявими і схильними до розтягування. М’язи кишечника – не виняток, тому при недосипанні часто виникає проблема запорів та нерегулярного спорожнення», – заявили експерти.

Надмірний сон. Коли людина спить дуже багато, природні біоритми теж можуть порушуватися, загрожуючи порушеннями й у роботі кишечника, погіршенням перистальтики.

Сон та кишковий мікробіом. Якість сну може сильно вплинути на співвідношення бактерій в кишечнику. Якщо людина не слідує правильному графіку і спить дуже мало, або дуже багато, це впливає і на кишкові бактерії, і на клітини кишечника. Тіло перестає нормально функціонувати, коли порушується циркадний ритм. В результаті можуть уповільнюватися нормальні процеси виділення та травлення.

Сон та здуття живота. Систематичний недосип пов’язаний зі схильністю до запорів. Постійне недотримання належного графіка сну та неспання порушує циркадний ритм і, отже, заважає травленню, дефекації. Це також може викликати здуття живота та спазми у шлунку.