Вчені з Единбурзького університету відшукали прямий зв’язок між зростом людини та його інтелектом. 70 % цього зв’язку пояснюється генетикою , а що залишилися 30 % – зовнішніми впливами.
 
Низькі люди і так страждають через свій ріст , а тепер учені з’ясували , що вони можуть бути ще й обділені інтелектом. Принаймні , якщо порівнювати його з інтелектом людей високого зросту. Шотландські дослідники довели , що люди з низьким ростом , в середньому , менш інтелектуально розвинені. Вони прийшли до цього висновку , коли виділили гени , що впливають і на ріст , і на рівень IQ.
 
У сферу уваги дослідників потрапили 6800 не пов’язаних між собою спорідненістю людей , і наука вперше проаналізувала маркери ДНК під таким кутом. Хоча зв’язок між ростом і інтелектом виявилася не надто великою, вона все-таки є значною , як заявив керівник дослідження Ріккардо Маріон .

“Ми зіставляли , чи пов’язані генетичні схожості у людей зі подібностями росту та інтелекту , – говорить доктор Маріон . – Попередні дослідження торкалися близнюків або інших родичів , коли вивчали зв’язок росту та інтелекту , але ми вперше взяли не пов’язаних між собою людей. Нам вдалося виявити деяку зв’язок , який показує , що високі люди частіше бувають більш розумними ” .

З цим твердженням , звичайно , навряд чи погодяться мільйони українців , чий зріст поступається середньому . І як приклад вони зможуть назвати чимало визнаних людством геніїв , також що не відрізнялися великими габаритами. До речі , вчені Оксфордського університету нещодавно з’ясували , що низькорослі люди частіше страждають від параноїдальних думок і страхів. Крім того , вони також частіше за інших стикаються з нападами пекучих ревнощів.

Читайте також:  Від холестерину і для довголіття: чим корисний популярний чай

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЗА ОСТАННІ 100 РОКІВ ЧОЛОВІКИ СТАЛИ ВИЩИМИ НА 11СМ

ЯК ЗБІЛЬШИТИ РІСТ?

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News