Які вправи і продукти найкраще підходять для збільшення росту, який середній зріст чоловіків у Україні, і чи можна вирости на 10 см без операції?

Середній зріст у чоловіків в Україні

Середній зріст українського чоловіка становить 175-177 см, що цілком відповідає середньому росту серед чоловіків інших країн – 176 см. Що стосується статистики, то давно відомий ряд формул, за якими можна приблизно розрахувати майбутній ріст дитини.

Для розрахунку росту необхідно скласти ріст матері і батька (в сантиметрах), розділити навпіл, потім, якщо розрахунок ведеться для хлопчика, то додати 13 см, для дівчинки – відняти . З 90% ймовірністю ріст становитиме ± 10 см від отриманої цифри.

Як збільшити свій зріст?

Недоїдання і недолік білків у харчуванні призводить до зменшення середнього зросту. Наприклад, середній зріст жителів Північної Кореї приблизно на 7 см менший, ніж Південної, – причиною стало постійне недоїдання впродовж декількох поколінь .

Вчені вважають, що в рості 80-85% грають генетичні фактори (в першу чергу, ріст батьків), і 15-20% – зовнішні . Причому, серед зовнішніх факторів найважливішу роль займають достатнє харчування і споживання необхідних мікроелементів.

Читайте також:  Їздимо на велосипеді без шкоди для здоровʼя
Продукти, що збільшують ріст

Найважливіші компоненти для росту – вітамін D і цинк. Причому, критично отримання достатньої кількості цих мікроелементів в перші місяці і роки життя дитини. Природно, що самі по собі елементи не можуть викликати ріст дорослих людей.

Що стосується кальцію, то, по-перше, не був виявлений зв’язок між ростом дитини і вживанням продуктів, що містять кальцій, по-друге, не доведена гіпотеза про те, що вживання кальцію покращує стан кісток у дорослих людей .

Вправи, що збільшують ріст

Згідно з нашою інформацією, не існує достовірних досліджень, що доводять, що які-небудь вправи дійсно здатні прискорити зростання. Ймовірно, зв’язок між висіння на турніку і збільшенням росту – не більше, ніж просто міф.

Звичайно, є багато історій про те, як підліток займався на турніку, і різко виріс. Але виникає питання – а виріс би він, не займаючись .. Якщо у вас є посилання на наукові дослідження, проведені на цю тему, діліться ними в коментарях.

Читайте також:  Борьба с Мухами – Уничтожение Мух Специализированной Службой ORKIN
Чи можна збільшити ріст на 10 см?

Збільшити ріст на десять сантиметрів може лише підліток в період активного росту, і ніякими вправами або добавками повторити цей процес неможливо. Існують два виключення: ін’єкції гормону росту і операційне втручання.

Природно, ін’єкції гормону росту здійснюються тільки за медичними показаннями, і тільки в тому випадку, якщо у підлітка спостерігається затримка росту. Операція по збільшенню росту – надзвичайно болюча, і так само проводиться в крайніх випадках.

Операція по збільшенню росту

Лікарі-хірурги з’ясували, що при розтягуванні кістки і навколишніх м’яких тканин утворюється напруга, яка стимулює утворення клітинної тканини, – таким чином можна збільшити довжину ніг, а значить, і зріст людини, на 6-7 сантиметрів.

Читайте також:  4 причини купити годинник для плавання Garmin

На ногу встановлюється спеціальна скоба зі спицями, поверхневий шар кістки розсікається, а різьбовий стрижень розсувається на 0,25 мм чотири рази на добу. Вся операція займає півроку-рік, і велику частину цього часу пацієнт проводить на милицях.

Як вирости в домашніх умовах?

Як уже зазначалося, найважливіший фактор росту – це генетика, потім слід повноцінне білкове харчування та прийом мікроелементів. Але важливо відзначити, що існують активності, які з істотною часткою ймовірності можуть призвести до зупинки росту.

Наприклад, будь-які вправи з вертикальним навантаженням (станова тяга, присідання, жим штанги стоячи та інші), виконувані навіть із середньою вагою, можуть негативно вплинути на зріст підлітка, і вкрай не рекомендуються особам молодше 17 років.

Не дивлячись на часто поширену думку, не існує доказів того, що які-небудь вправи або розтяжки здатні збільшувати зріст людини. Найважливіші чинники росту – це зріст батьків і повноцінне білкове харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВІДРОСТИТИ БОРОДУ?