Голландські дослідники побачили зв’язок між фізичними навантаженнями і розвитком тяжких хвороб, у тому числі таких як «хвороба Стівена Хокінга», тобто бічний аміотрофічний склероз (БАС).

Часті заняття спортом, які сприяють значним перевантаженням організму, можуть приводити до розвитку важких захворювань, – такий висновок було зроблено вченими з медичного центру Університету Утрехта.

Приводом для такого висновку стали дані, отримані в результаті аналітичної роботи фахівців, що вивчали подробиці медичних історій понад 1 500 пацієнтів з діагнозом БАС з трьох країн. Наукові фахівці звернули увагу на те, що жертви бічного аміотрофічного склерозу відрізнялися до виявлення у них захворювання дуже високою активністю.

«На тлі здорових людей пацієнти з тяжким захворюванням завжди вирізнялися особливими формами фізичної активності, – вони багато бігали, займалися веслуванням, баскетболом і іншими видами спорту», – розповіли автори проекту.

Дослідники заявили, що сидячий спосіб життя, що корелює з високим ризиком ряду хвороб (насамперед серцево-судинних та ожиріння) не перевершує своєю шкодою шкоду, яку може завдати здоров’ю надмірне натрудження. Підвищена фізична активність, за словами вчених, безпосередньо пов’язана зі «зносом» судин, нервової системи і тканин – це переконливо продемонстрували дані дослідження.

Фахівці переконані, що необхідна певна формула фізичної активності, яка дозволяє підтримувати саме сприятливі для організму навантаження.

Бічний аміотрофічний склероз (БАС) – найпоширеніша форма хвороби рухового нейрона, що вражає уражає рухові нейрони в головному і спинному мозку. Цей процес поступовий: повільна загибель клітин нервової системи неухильно призводить до наростання м’язової слабкості, яка охоплює всі групи м’язів. Середня тривалість життя при даній хворобі становить від двох до п’яти років з моменту появи симптомів.

Джерело: МедікФорум