Не дарма кажуть, що «терпіння і труд все перетруть» – ви зможете на власному досвіді відчути, скільки користі приносять щоденні тренування слуху.

Починайте прямо з ранку. Прокинувшись, не відкривайте відразу очі, крім того, вимкніть нюх — зусиллям волі або заткнувши ніздрі ватними тампонами. Не знімайте також ковдру, щоб з усіх органів чуття напружено працював тільки слух. Ви здивуєтеся, зрозумівши, скільки звуків таїться в, здавалося б, непроникній тиші. Знову зробіть вольове зусилля і постарайтеся якомога більш тривалий час відчувати звуки.

Нехай це заняття стане для вас невід’ємним атрибутом пробудження. З плином часу звуки будуть набувати все більшу ясність і виразність, а тренування, зведені до розряду обов’язку, неодмінно стануть вам у пригоді надалі.

Навіть перебуваючи в напівсні де-небудь в автобусі, ви можете відчути вплив півзвуків і півтонів, що сприймаються мозком. Примусьте себе відчути розмовну мову, звук машин, що мчать вулицею, музику. Навчіться сприймати звуки не тільки органами слуху, залучайте шкірні покриви. Відчуті емоції відкладіть в пам’яті.

Фахівці радять тренувати слух всюди. Будь-які звуки можуть перетворюватися на відчуття — які саме, підкаже вам ваша індивідуальність. Гарні результати приносить аналізування забарвлення і тембру звуків, що накладені на душевний стан людини. Річ у тому, що завдяки таким дослідженням межі сприйняття будуть повільно, але неухильно розширюватися. Психологи вважають, що описані заходи дозволяють проникнути до власної підсвідомості.

Прислухайтеся до природи, яка, здавалося б, замовкає після недавно минулого дощу. Ймовірно, для вас стане повною несподіванкою наявність своєрідного і специфічного звучання, яке має тиша. Тиша, що у багатьох асоціюється з порожнечею, навчить вас сприймати звукові частоти, на які раніше не звертали уваги. Подібні тренування можна позиціювати як своєрідну медитацію, що відкриває перед людиною практично необмежені можливості.

Не варто відмовлятися від засобів, які дісталися нам у спадок від наших предків. Чудове у своєму роді тренування слуху практикували колись козаки пластунських полків.

Суть цієї оригінальної методики полягає в наступному: людина кладе поруч з собою годинник з секундною стрілкою, лягає на спину і закриває очі. При цьому звук, що видає механізм, повинен чітко доноситися до вас. Фокус в тому, щоб поступово віддалятися від годинника так, щоб цокання ставало ледве чутним. На максимально можливій відстані слід прислухатися протягом декількох хвилин, зосереджуючись виключно на цій дії. Всі інші звуки повинні перестати для вас існувати в ці моменти. Поступово ви зможете відключати зусиллям волі зорові, тактильні й нюхові відчуття, примушуючи працювати виключно органи слуху.

Через якийсь час ви зможете з найвищою ясністю чути годинниковий механізм на великій відстані. Тоді ускладнюйте експеримент, віддаляючи годинник на все більшу відстань. Двадцятихвилинного щоденного тренування буде досить, щоб досягти дивовижних результатів. Натренована людина може в повній темряві визначити місце іншої людини за 15 метрів, за умови, що вона матиме годинник. Під час другої світової це вміння високо цінувалося серед контррозвідників.

Пам’ятайте важливе правило: якщо при заняттях цокання годинника стало нечутним, ні в якому разі не напружуйте слух, а просто загостріть увагу. Увага і слух взаємодіють на фізіологічному рівні, тому загострення уваги сприяє загостренню слуху.

НЕ ЗАБУВАЙТЕ: людині, що лежить на спині, складніше визначити напрям джерела звуку, ніж людині, яка лежить на животі. У першому випадку звукова орієнтація істотно утруднюється, у другому, навпаки, поліпшується. Якщо ви будете тренуватися саме в положенні лежачи на спині, то вам вдасться значно скоротити час тренувань і процес прискориться.

Здатність чути у людини зростає, якщо місцевість чи приміщення освітлені, нехай навіть незначно. Добре, якщо ви будете знати одну особливість нашої нервової системи: слух загострюється, якщо перебувати в оточенні предметів зеленого кольору. Точно так само впливає на слух екстремальні обставини вночі. Щоб підвищити якість тренувань, практикуйте зрідка масаж вушних раковин з легким натиском. Якщо Вам здається, що Ваш слух погіршився, звертайтесь до центру реабілітації слуху Беттертон. Наші фахівці проведуть безболісну діагностику Вашого слуху та, якщо треба підберуть та налаштуюсь якісні американські слухові апарати Starkey, зроблені саме для Вас. Більш детальніше дивіться на нашому сайті: https://bettertone.com.ua/