Давно відомо, що велика частина імунних клітин мешкає в кишечнику. Тому споживані продукти і напої мають величезний вплив на здатність організму протистояти вірусам і бактеріям, що зараз особливо актуально.

І хоч правильного харчування сьогодні дотримується не мала частина українців, багато хто забуває про те, що важливо контролювати ще й те, що людина п’є.

Перше від чого необхідно відмовитися – алкоголь. Потрапляючи в організм він “звертає на себе” увагу багатьох органів. Шлунок і кишечник активно починають переробляти спиртне, забувши при цьому про захист організму від інших шкідливих бактерій. Ще один популярний сьогодні напій – енергетик. Вони не тільки агресивно впливають на психіку, а й перешкоджають правильній роботі серця.

Читайте також:  Чи можна працювати в ніч та як зменшити шкоду від нічних змін?

І третій вид шкідливого пиття – соки. Як би не було дивно бачити фруктовий або овочевий сік в одному ряду з очевидно шкідливими, вони теж користі організму не приносять. На відміну від натуральних фруктів, вони не містять клітковину, зате рясніють цукром та іншими не найкориснішими добавками, небезпечними для мікрофлори кишечника. Корисним може бути тільки фреш.