Комплекс досліджень, проведених неврологами з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна, США, показав, що в головному мозку людини «ховається» джерело довголіття і молодості. Таким джерелом, на думку вчених, є клітини гіпоталамуса – відділу проміжного мозку, якому належить ведуча роль в регуляції багатьох функцій організму.

У ході експериментів з мишами вчені пересадили старіючим тваринам клітини гіпоталамуса новонароджених гризунів. В результаті ці «пенсіонери прожили на 15% довше мишей з контрольної групи.

За словами дослідників, стовбурові клітини гіпоталамуса виробляють молекули мРНК, які беруть участь у процесі регуляції експресії генів у спинномозковій рідині. Як з’ясувалося під час дослідів, введення таких клітин в мозок зрілих тварин призводило до того, що природне для їх віку зниження когнітивних здібностей притормозилось, а також сповільнювалася м’язова дистрофія – інший визначальний маркер старіння.

Фахівці вже запланували проведення експерименту на добровольцях, щоб з’ясувати, чи працює цей механізм на людях.

Нещодавно дослідження, яке проводилося в стінах Королівського коледжу Лондона, привело вчених до висновку про те, що тривалість життя людини може залежати від того, чи були в його батьків психічні порушення, зокрема, біполярний розлад. З’ясувалося, що найближчі родичі людей з психічними порушеннями мали більш короткі теломери – кінцеві ділянки хромосом, чия величина корелює з тривалістю життя.

Джерело: MedikForum