Анальна тріщина – проблема, з якою стикаються багато. На жаль, далеко не завжди людина звертається до лікаря з такою делікатною проблемою. Якщо вчасно не почати лікування, то анальна тріщина може ускладнитися інфекційним процесом.

Анальна тріщина – одне з найпоширеніших проктологічних захворювань. За поширеністю воно займає третє місце після геморою і колітів. За спостереженнями лікарів, частіше анальна тріщина зустрічається у жінок і нерідко поєднується з гемороєм.

Чому виникає анальна тріщина?

Анальні тріщини з’являються в результаті пошкодження слизової оболонки заднепроходного каналу. Це може відбуватися при запорах, геморої, діареї, проктиті, а також при введенні в задній прохід сторонніх тіл.

Сприяють появі анальної тріщини пологи, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, а також важка фізична робота.

Основними симптомами анальної тріщини є різкі болі під час або після дефекації. Можливо кровотеча і спазм в області заднього проходу.

Йдемо до лікаря!

При появі симптомів анальної тріщини насамперед потрібно обов’язково звернутися до лікаря. У переважній більшості випадків анальна тріщина лікується за допомогою медикаментозних засобів. Лікар огляне тріщину, а також з’ясує її можливу причину, виходячи з чого призначить відповідне лікування.

Тріщина заднього проходу

Нормалізація стільця

Для якнайшвидшого загоєння (і попередження появи) анальної тріщини необхідно уникати запорів. Для цього потрібно переглянути свій раціон харчування і збільшити в ньому кількість клітковини. Розм’якшенню калових мас сприяє буряк, чорнослив, курага і інжир. Включайте ці продукти в свій раціон харчування. А ось від гострих, кислих і смажених страв тримайтеся подалі.

Медикаментозне лікування

У лікуванні анальної тріщини застосовуються протизапальні мазі і свічки. Для зняття спазмів можуть проводити ін’єкції спазмолітиків в сфінктер.

Корисними будуть теплі сидячі ванночки по 15-20 хвилин. Вони допоможуть розслабити м’язи анального сфінктера і зменшити запалення.

Якщо анальна тріщина не проходить протягом місяця, то, швидше за все, вона перейшла в хронічну стадію. У даній ситуації можливий розвиток якого-небудь інфекційного процесу, що вимагає проведення додаткових лікувальних заходів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІДМІННОСТІ ГЕМОРОЮ І АНАЛЬНОЇ ТРІЩИНИ

ЗАПАЛЕННЯ АНАЛЬНОГО КАНАЛУ

УСКЛАДНЕННЯ ГЕМОРОЮ