Дослідники з Великобританії, що представляють Університет Шеффілда, здійснили експерименти з різною кількістю випивки і з’ясували, скільки конкретно можна пити чоловікам і жінкам, не боячись за здоров’я.

Як впливають на організм людини різні дози алкоголю? Це питання мотивувало вчених почати своє розслідування проблеми. В їх дослідах взяли участь майже 600 000 чоловік.

Головною умовою для добровольців було мати гарне здоров’я. Перед початком експерименту люди пройшли медогляд, – в результаті відібрали тих, у кого не було ніяких порушень в серцево-судинній системі. Щотижня волонтери вживали від 100 до 350 грамів алкоголю.

Результати, отримані дослідниками, навряд чи порадують шанувальників міцних напоїв. Вчені заявили, що алкоголь не можна вважати корисним для здоров’я. Від помірної випивки людина, звичайно, не помре, але навіть невелика кількість спиртного – це, насамперед, додаткове навантаження на організм, констатували фахівці.

Що стосується більш ніж скромної кількості алкоголю, то медики стверджують: це дійсно серйозно підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та інсульту. В цілому така звичка скорочує життя.

«У середньостатистичної людини у віці 40 років, яка вживала до 350 грамів чистого алкоголю в тиждень, тривалість життя знижувалася на 1-2 роки», – заявили автори дослідження.

Але, якщо врахувати, що абсолютно всі люди однаково не можуть бути непитущими, – яку дозу спиртного можна вважати прийнятною для вживання? Вчені дали відповідь на це животрепетне питання.

«Наші спостереження підтверджують те, що виявлялося в ході попереднього дослідження, згідно з яким, безпечна доза алкоголю для чоловіків і жінок становить 112 грамів чистого спирту на тиждень. Ця кількість відповідає 3,4 л 4% пива або шести келихам вина», – пояснили наукові фахівці.

Джерело: МедікФорум