Все більше даних свідчить про те, що рослинна дієта може допомогти запобігти безлічі хронічних захворювань. Проте менше уваги приділяється часу їжі, який, мабуть, також впливає на тривалість життя.

Багато досліджень вивчали вплив обмеженого часу годівлі (TRF) на маркери довголіття. TRF – це форма переривчастого голодування, яка включає більш тривалий щоденний період голодування.

Попередні дослідження повідомляють, що переривчасте голодування покращує кардіометаболічне здоров’я у гризунів і людей та резистентність до інсуліну, пише Express.

Дослідники визначили як переривчасте голодування впливає на експресію генів, циркулюючі гормони та добові патерни кардіометаболічних факторів ризику у людей.

“Уривчасте голодування знижувало середні 24-годинні рівні глюкози та глікемічні коливання (наявність глюкози в крові). Це важливо, тому що нестабільна глюкоза (цукор у крові) є попередником і ознакою діабету 2 типу”.

Більше того, переривчасте голодування також змінює добовий характер кортизолу — стероїдного гормону, який допомагає регулювати реакцію організму на стрес — та експресію кількох генів циркадного годинника.