Хірург Ільдус Мухаметов: у разі розвитку колоректального раку в людини може виникати анемія.

Хірург розповів, що колоректальний рак є тим видом раку, якому часто стають схильні люди після 40 років.

Найчастіше колоректальний рак протікає без явних симптомів і виявляється вже пізно. Але на ранніх стадіях хвороба добре піддається лікуванню, тому важливо вчасно виявити її», – повідомив фахівець.

Мухаметов порадив обов’язково звертатися до лікаря з появою деяких симптомів. За його словами, потрібно обстежитися, перевіритись на рак при анемії та падінні рівня гемоглобіну.

«Ознакою пухлини правої половини товстого кишечника може бути анемія. Якщо падає рівень гемоглобіну, слід обов’язково пройти діагностику», – наголосив він.

Читайте також:  Виздоровлення при застуді прискорюють мед та яйця

Як проявляється анемія? Її симптоми – блідість, швидко втома, задишка, запаморочення, мушки в очах, шум у вухах, сильна пітливість навіть при невеликій фізичній напрузі.

Крім того, додав хірург, потрібно перевіритись на рак, якщо у животі постійно відчувається дискомфорт, виникають здуття та метеоризм. Ще одна тривожна ознака – це запор, що частішає.

Мухаметов звернув увагу на те, що своєчасному виявленню колоректального раку допомагає насамперед профілактична діагностика. Після 40 років слід виконувати колоноскопію, робити аналіз калу на приховану кров. Крім того, для кращого захисту від раку кишечника слід дотримуватися здорових звичок – уникати малорухливості, не палити, не допускати появи ожиріння, не вживати шкідливі продукти, не зловживати спиртним.

Читайте також:  3 області тіла, на яких виявляються перші ознаки тромбів