Наука підтверджує: у одних людей зморшки на обличчі з’являються раніше, в інших – пізніше.

Старіння – це процес, якому піддаються абсолютно всі люди. Тим не менш, ми старіємо з різною швидкістю, так і початок старіння припадає на різний вік. Чому ж так відбувається? Дослідження, проведене групою шведських і німецьких вчених, показало: старіння в першу чергу залежить від того, як працюють мітохондрії.

Ці органічні речовини є унікальними джерелами енергії клітин. У тих випадках, коли їх активність знижується, клітини, недоотримуючи харчування, швидше зношуються, а разом з ними – організм, з’ясували дослідники. Цей процес і зумовлює старіння.

Потенціал активності мітохондрій, за словами вчених, залежить від спадковості. «ДНК, вони пошкоджені або нормальні, передається у спадок від батька і матері, але гени мітохондрій залежать від мутацій в організмі жінок», – пояснили наукові фахівці.

Іншими словами довголіття мами або бабусі впливає на те, як довго житимуть її діти і онуки, і ця ж спадковість по жіночій лінії впливає на те, коли з’являться перші зморшки. Подібний висновок було зроблено вченими в ході дослідження пошкодженої мітохондріями ДНК на щурах.

Але все ж спадковість не визначає повністю механізм старіння. На це також впливають екологія, психічний стан, спосіб життя, відзначили експерти.

Джерело: МедікФорум