Болісні напади алергії може провокувати не тільки активно цвіте в травні.

Не обов’язково бути алергіком, щоб страждати проявами алергії – вона може викликати симптоми застуди навіть у абсолютно здорових людей. Про це в інтерв’ю журналу The Challenger розповів алерголог-імунолог Науково-консультативного центру алергології та імунології Сергій Масальський.

Лікар зазначив, що алергенами можуть бути не тільки квітучі рослини і назвав типових провокаторів алергічних реакцій, на які, як правило, ніхто не звертає уваги.

Пилові кліщі. Мікроскопічні членистоногі люблять селитися в постільній білизні та м’яких меблів, харчуючись відмерлими клітинами шкіри людини, яких там хоч відбавляй. Нежить, чхання, кашель, атопічний дерматит, висип на шкірі, – все це реакції нашого тіла на виділені кліщами речовини.

Зрозуміти, що ви страждаєте через кліщів або якогось іншого алергену можна, звернувшись до лікаря і здавши необхідні аналізи. Здогадатися, що ваші соплі і кашель – це алергія, а не застуда, можна, якщо ці симптоми будуть триматися довгий час.

Цвіль. На жаль, цвіль може бути скрізь, і особливо в тих місцях, які приховані від очей – під натяжними стелями, на кімнатних рослинах, під раковиною. За словами лікаря, від алергії на цвіль часто страждають люди, які живуть в квартирах з кутовим розташуванням в домах (в таких квартирах вона концентрується на стінах), і вирішити проблему в цьому випадку допомагає тільки капітальний ремонт.

Пилок у відсутність квітучих рослин. Пилок квітів легко переноситься в природі на великі відстані. Ви можете жити в регіоні, де в травні ще холодно, – але при цьому страждати від алергії на компоненти цвітіння, які приніс сюди вітер з південних місць. До речі, всупереч поширеній думці, тополиний пух не є алергеном. Але він переносить на собі пилок квітучих рослин і саме цим небезпечний в плані алергічних реакцій.

Тим, хто страждає від алергії на пилок, потрібно після повернення з вулиці відразу ж відправляти в прання всю свою одіж.