Аутизм являє собою складне психічне захворювання, від якого неможливо позбутися. Однак експерти назвали найкращий спосіб, за допомогою якого можна полегшити симптоми аутизму у дітей.

 
Дослідженням в даній області займалися наукові фахівці з Університету Макгілла в Монреалі (Канада). Вони з’ясували, що діти-аутисти можуть істотно легше перемикатися між виконанням різних завдань, якщо вивчають іноземну мову.

«Давно відомо, що люди, які розмовляють на декількох мовах, можуть перемикатися між цими мовами несвідомо, що підвищує пізнавальну гнучкість, – розповіла професор Апарна Надіг. – Але до цього моменту ще ніхто не публікував дослідження, які наочно демонструють, що це перевага може також поширюватися на дітей з аутизмом ».

Читайте також:  Деяким людям краще відмовитися від оселедця

Люди, які страждають від аутичного спектру, часто зазнають труднощів в перемиканні уваги на щось інше. Проблеми в такому випадку просто неминучі. Однак вивчення двох мов – рідної та іноземної – може збільшити пізнавальну гнучкість дітей. До речі, батькам часто нагадують, що не варто вчити дитину-аутиста – якоїсь іншої мови, так як це може доставити зайвого клопоту, але насправді це не так.

У дослідженні вчені спостерігали за дітьми у віці від шести до дев’яти років. Всіх добровольців розділили на чотири групи. 20 з хлопців були двомовними, причому половина мала аутизм. У інших 20 дітей не було знань в двох мовах, тільки в одній. Спочатку їх попросили сортувати об’єкти, які з’являються на комп’ютерному екрані, а потім потрібно було сортувати речі за формою. В результаті діти, які говорять на двох мовах, виконали поставлені завдання набагато краще.

Читайте також:  9 факторів способу життя, які можуть підвищити ризик утворення тромбів

Джерело: 7mednews