ГоловнаНовини Здоров'яВісім дивовижних переваг масажу

Вісім дивовижних переваг масажу

Після масажу ви не просто відчуваєте себе приголомшливо – масаж може принести користь всьому вашому тілу самим несподіваним чином. Наприклад, якщо ваша шия була напруженою, не дивно, що тепер ви почуваєте себе набагато краще. Але переваги хорошого масажу можуть бути набагато більш значними, ніж ви думаєте.

Масаж

Нижче наведені вісім дивовижних переваг масажу для вашого тіла.

Полегшення процесу дефекації

Відчуваєте труднощі в туалетній кімнаті? Згідно з дослідженнями, опублікованими в Міжнародному журналі для середнього медичного персоналу, масаж може допомогти людям, що страждають запорами.

Дослідники розділили 60 добровольців, які страждають запорами, на дві групи: перша група отримувала проносні засоби разом з абдомінальним масажем, а друга – тільки проносне. Через вісім тижнів члени першої групи повідомили про те, що їх шлунково-кишкові симптоми стали менш вираженими, а кількість больових відчуттів в області живота скоротилося в порівнянні з другою групою. Крім того, вони стали частіше ходити в туалет.

Зняття відчуття стомленості

Розслабленість

Позитивні відчуття від масажу можуть надавати глибинний ефект. Згідно з дослідженням Медичного центру Седарс-Сінай, пацієнти, які отримували шведський масаж, показали зміни у відповідях імунної системи. Зокрема, у них спостерігалося зростання числа циркулюючих лімфоцитів – лейкоцитів, які допомагають боротися з інфекціями.

Читайте ще:  Причина хвороби Альцгеймера нарешті розкрита
Зниження відчуття тривожності

Як повідомляється в новому дослідженні Університету Еморі, люди з загальним тривожним розладом також можуть отримати користь з масажу.

Після шести тижнів шведської масажної терапії у таких пацієнтів спостерігалося значне зниження показників за шкалою Гамільтона для оцінки вираженості тривоги, яка вимірює такі параметри, як почуття неспокою, напруги, страх, безсоння, сухість у роті і збуджений стан.

Полегшення болю в спині

Прокинутись

Хронічні болі в поясниці, як правило, важко піддаються лікуванню. Крім того, згідно з новими рекомендаціями, ви не повинні часто вживати які-небудь препарати для її полегшення, як ми повідомляли раніше.

Відмінним засобом для швидкого поліпшення вашого стану без використання будь-яких медикаментів може виявитися масаж. Близько 50% людей з хронічними болями в попереку, які отримували по 10 сеансів масажу, випробували клінічно значуще полегшення. Цей ефект був стійким: 75% пацієнтів, стан яких покращився після 12 тижнів терапії масажем, все ще відчували себе краще після 24 тижнів.

Читайте ще:  Користь і шкода сосисок
Хороший сон

Сон

Люди, які страждають від болю в спині, як правило, мають проблеми зі сном. Терапія масажем може допомогти вам виправити цю ситуацію.

В дослідженні Школи медицини Університету Маямі брало участь 30 дорослих пацієнтів, які страждають хронічними болями в попереку. Ті пацієнти, які пройшли курс масажу (30-хвилинні сеанси двічі на тиждень протягом п’яти тижнів), відзначали значне зниження порушень сну. Вони рідше прокидалися вночі або мали проблеми з засипанням. Дослідники вважають, що, оскільки масаж зменшує больові відчуття, можливо, це сприяє більш якісному сну.

Зниження больових відчуттів після тренування

Якщо ви кульгаєте після інтенсивного тренування, ви можете виправити цю ситуацію, перебуваючи на масажному столі. Інтенсивність больових відчуттів після активних занять спортом знижується після 10-хвилинного масажу ураженого м’язу.

Не готові до масажу після сеансу в спортзалі? Тоді просто продовжуйте рухатися: ті, хто практикує стан «активного відпочинку» (в даному разі виконання вправи знизування плечима протягом 10 хвилин), мали таке ж зменшення больових відчуттів, як і після масажу.

Читайте ще:  Як очистити і зміцнити судини
Поліпшення настрою

Настрій

Це не просто гра вашої уяви: ви дійсно відчуваєте себе краще. Дані переваги можуть поширюватися і на людей, які страждають депресією.

Після аналізу 17 досліджень, дослідники з Тайваню прийшли до висновку про те, що сеанси масажу значно зменшують симптоми депресії. Проте, дослідники говорять про те, що для того, щоб з’ясувати, які види лікувального масажу є найбільш ефективними, необхідно проводити більше контрольованих досліджень.

Зниження артеріального тиску

За даними іранського дослідження, після масажу ви не просто відчуваєте себе відпочивми: ваше артеріальний тиск також може трохи знизитися.

У жінок з передгіпертензією, які отримували шведський масаж протягом 10-15 хвилин три рази на тиждень, спостерігалося зниження систолічного артеріального тиску на 12 мм після кожного сеансу. Цей ефект зберігався протягом 72 годин.

Джерело: zdorovieinfo