Міжнародна група генних інженерів першими в світі змогли відтворити майже повний геном людини, яка померла в 1827 році. Результати своїх досліджень вчені опубліковали в журналі Nature Genetics.

 
ДНК належало чорношкірому рабу на ім’я Ганс Джонатан, який народився в данській колонії на острові Санта-Крус в Карибському морі. Згодом хлопець зміг втекти від своїх господарів в Ісландію, де не було інших людей його раси. Це робило його геном унікальним. На острові до нього поставилися гостинно. Там він одружився і став батьком трьох дітей.

Так як не залишилося тканин, придатних для взяття зразків ДНК, вчені взяли генетичний матеріал у його нащадків. Автори дослідження проаналізували генеалогічні бази даних Ісландії і знайшли 182 нащадка Джонатана, кожен з яких володів невеликою частиною генома свого предка.

Це дозволило інженерам відтворити більшу частину генома колишнього раба, а також приблизно визначити його родовід. Аналізи показали, що матір Ганса була афроамериканкою, а батько – європеєць.

Джерело: 7mednews