Захоплення міцними напоями в зимовий час може сприяти алкогольної кардіоміопатії. А значить, привести до смертельно небезпечної серцевої недостатності.

У холодну пору року люди пробують різні способи для того, щоб трохи зігрітися. На жаль, в нашій країні поширене сумне заблудження про те, що в цьому допомагає алкоголь. Насправді, вживання алкогольних напоїв з метою підвищення температури тіла контрпродуктивно.

На короткий час температура дійсно підвищується, і людина відчуває себе тепліше, але потім він мерзне ще більше, ніж до алкоголю. Зігріватися в холодну пору треба гарячими напоями на зразок чаю.

В цілому, зимові свята призводять до надмірної кількості алкоголю в раціоні. Зловживання міцними напоями здатне спровокувати пошкодження серцевого м’яза, що завадить їй ефективно перекачувати кров.

А це може привести до серцевої недостатності. Для захисту здоров’я важливо дотримуватися добре збалансованої дієти, уникати стресів, відмовитися від куріння, регулярно контролювати показники цукру, тиск і холестерину.

Алкогольна кардіоміопатія – це різновид серцевого захворювання, викликаний зловживанням алкоголю. Без належного лікування вона має небезпечні для життя наслідки.

Зазвичай зустрічається у чоловіків у віці від 35 до 50, але може торкнутися і жінок. Вживання занадто великої кількості алкоголю взимку може спровокувати серцеву недостатність.

Особливо небезпечний алкоголь для діабетиків, у яких є схильність до пошкоджень кровоносних судин. Діабет підвищує ймовірність гіпертонії і атеросклерозу.

Джерело: The Health Site