Є продукти, які улюблені більшістю через специфічний склад та присутність окремих компонентів. Але деякі з улюблених продуктів можуть стати джерелом серйозних проблем зі здоров’ям і навіть смерті, застерігають вчені.

Фахівці заявили, що улюблені продукти наближають смерть, повідомили «Dni24». Зокрема, одним з улюблених продуктів є молочний шоколад, але саме його вживання, як виявилося, здатне стати причиною фізичного дискомфорту.

За словами науковців, молочний шоколад містить багато цукру, і при його поїданні в крові різко підвищується вміст глюкози. Так як різке зростання глюкози провокує в організмі реакції, пов’язані з виробленням інсуліну, після стрибка цукру виникає таке ж стрімке падіння.

Читайте також:  Названо найкращий вік для відмови від куріння

Для організму людини такі «цукрові гойдалки» дуже небезпечні – вони формують толерантність до інсуліну, з якою пов’язаний розвиток діабету, метаболічного синдрому, ожиріння печінки і тіла. Також через швидке зростання і падіння глюкози в крові виникають головні болі, занепад сил, сонливість, когнітивне гальмування. Тому фахівці радять віддавати перевагу всім видам солодкого і молочного шоколаду чорний шоколад, фрукти і ягоди, які багаті клітковиною.

Сир, молочні продукти, банани – вони також виявилися зараховані до числа улюблених, але небезпечних продуктів. Ці продукти містять багато тираміну , високоактивного речовини, дія якого схоже з адреналіном. Потрапивши в організм, тирамін може спровокувати підвищення артеріального тиску і рівня цукру в крові, перезбудження нервової системи, привести в гіпертонус м’язи і стати причиною безсоння, а також мігрені.

Читайте також:  Як виглядати молодше: часта жіноча звичка, яка старить шкіру

«Концентрація тираміну підвищується у всіх прострочених продуктах, в їжі, яка кілька днів пролежала в холодильнику, а також в дуже стиглих овочах і фруктах», – повідомили фахівці.

Горіхи відрізняються значним вмістом серотоніну і при надмірному вживанні можуть посприяти появі так званої серотонін залежної
депресії, яка розвивається при надлишку даного речовини. Зростання концентрації серотоніну в крові викликає стан тривоги, занепокоєння, збудження, безсоння і дратівливості. Крім горіхів, багатими джерелами серотоніну є ті ж банани, ферментовані сири, індичка.

Слід згадати і про ковбасні вироби, які для багатьох є улюбленими продуктами. Ковбаса містить нітрати, під дією яких судинна тканина втрачає свою гнучкість і еластичність, – на цьому тлі розвивається атеросклероз, провідний фактор інсультів та інфарктів.

Читайте також:  Депресія в середньому віці збільшує ризик деменції на 80%

Джерело: