Важливо пам’ятати, що пиття гарячих напоїв може підвищувати ризик раку, зокрема це різко збільшує ймовірність розвитку раку стравоходу.

Звичка пити чай у багатьох відношеннях корисна: чаювання може емоційно заспокоювати, допомагає справлятися зі стресом, знижує ризик депресії, а поліфеноли чаю позитивно впливають на мозок, забезпечують ясність розуму, сприяють довголіттю. Але якщо ви маєте пристрасть пити дуже гарячий чай (або каву), то серйозно ризикуєте своїм здоров’ям.

Як показують дослідження, всього трьох чашок на день за температури вище 60 градусів за Цельсієм достатньо, щоб збільшити ризик розвитку раку на 90 відсотків.

Зв’язок між чаєм, його температурою та ймовірністю раку встановили дослідники Тегеранського університету медичних наук. Вчені констатують, що гаряча рідина дратує чутливі слизові оболонки рота, горла, і в довгостроковій перспективі це може призвести до легких травм, а також запалення. Але як тільки ДНК клітин виявиться пошкоджена, почне розвиватися злоякісний процес.

Читайте також:  Симптоми раку яєчників: 5 «тихих» ознак раку яєчників, які часто не беруть до уваги

Вчені чотири роки спостерігали за харчовими звичками понад 50 тисяч людей віком від 40 до 75 років, потім слідкували за здоров’ям цих людей ще десять років. За цей період рак стравоходу був діагностований у 317 осіб, більшість пацієнтів мали звичку пити чай температурою понад 60 градусів.

Як потрібно пити гарячий чай. За словами вчених, всі напої, що вживаються, повинні бути нижче 60 градусів (за Цельсієм), і щоб залишатися в безпеці, потрібно дотримуватися правил “завжди давати гарячій каві або чаю 4 хвилини, щоб охолонути, і тільки після цього пити”.

Що особливо небезпечно. У багатьох країнах чай зазвичай п’ють дуже гарячим, і в тих же регіонах спостерігається дуже висока статистика випадків раку стравоходу. У Китаї проспективне обсерваційне дослідження Пекінського університету показало, що особливо небезпечним фактором ризику в плані захворювання є пиття гарячих напоїв у поєднанні з курінням.

Читайте також:  Названий найкращий фрукт для захисту кісток від старіння