ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали засіб для позбавлення від алкозалежності

Вчені назвали засіб для позбавлення від алкозалежності

Алкогольна залежність представляє собою величезну загрозу націям. Зараз вже існує ряд корисних методів, спрямованих на лікування алкоголіків. Проте вчені продовжують вести пошук більш ефективних засобів і ліків. Чергове відкриття в цій сфері зробили експерти з Квінследського технологічного університету.

Алкоголь

За словами науковців, тандоспірон є відмінним анксіолітичним і антидепресантним засобом. Його, як правило, використовують для лікування людей, які страждають від тривожних і депресивних розладів. А нещодавно експерти вирішили, що з його допомогою можна вилікувати і алкогольну залежність, звернувши назад порушення в головному мозку, які пов’язані з частим вживанням спиртних напоїв.

Як заявили фахівці, він зв’язується з рецепторами серотоніну 5-HT1A, виступаючи як з парціального агоніста. У підсумку він демонструє меншу активність, ніж серотонін.

Читайте ще:  Чому все більше людей не можуть їсти глютен

Вчені провели клінічні випробування за участю лабораторних гризунів. Тваринам давали засіб протягом двох тижнів у дозі трьох міліграма на кілограм ваги. Вони з’ясували, що антидепресантні властивості можуть зменшувати рівень тривоги, який з’являється у людей через відмову від спиртного. В результаті слабшає і тяга до спиртного.

Джерело: 7mednews