Алкогольна залежність представляє собою величезну загрозу націям. Зараз вже існує ряд корисних методів, спрямованих на лікування алкоголіків. Проте вчені продовжують вести пошук більш ефективних засобів і ліків. Чергове відкриття в цій сфері зробили експерти з Квінследського технологічного університету.

За словами науковців, тандоспірон є відмінним анксіолітичним і антидепресантним засобом. Його, як правило, використовують для лікування людей, які страждають від тривожних і депресивних розладів. А нещодавно експерти вирішили, що з його допомогою можна вилікувати і алкогольну залежність, звернувши назад порушення в головному мозку, які пов’язані з частим вживанням спиртних напоїв.

Як заявили фахівці, він зв’язується з рецепторами серотоніну 5-HT1A, виступаючи як з парціального агоніста. У підсумку він демонструє меншу активність, ніж серотонін.

Вчені провели клінічні випробування за участю лабораторних гризунів. Тваринам давали засіб протягом двох тижнів у дозі трьох міліграма на кілограм ваги. Вони з’ясували, що антидепресантні властивості можуть зменшувати рівень тривоги, який з’являється у людей через відмову від спиртного. В результаті слабшає і тяга до спиртного.

Джерело: 7mednews