Щитовидна залоза регулює безліч процесів в людському організмі, і її нестабільна робота може принести безліч клопоту. Крім лікарських препаратів, що нормалізують роботу щитовидки, можна пити корисні напої з рослинними компонентами.

Захворювання ендокринної залози, як і будь-які інші, в більшості випадків можна вилікувати, особливо якщо регулярно проходити медогляди і вчасно виявити хворобу. Деякі продукти грають в цьому не останню роль: крім загальної користі від правильного харчування, деякі речовини можуть поліпшити роботу щитовидки.

Фахівці поділилися рецептами двох простих у приготуванні детокс-напоїв. Вони не тільки допоможуть нормалізувати роботу органу, але поліпшать продуктивність лімфатичної і травної системи, печінки, піднімуть рівень загального самопочуття.

Лимонна вода

Вітамін C, що міститься в цих цитрусових, особливо потрібен щитовидній залозі. Він має сильну антиоксидантну дію, допомагає зміцнити імунітет, вирівнює кислотність в організмі, покращує обмін речовин.

Для напою потрібно вичавити половину лимона в дві склянки з теплою водою. Один стакан потрібно випити опівдні, другий – ближче до вечора.

Сік із селери

Речовини, що містяться в цьому овочі, знімають запалення і підтримують не тільки роботу щитовидної системи, але і весь організм в загальному. Крім того, такий сік очистить щитовидку від токсинів вірусу Епштейна-Барра. Цей вірус може спровокувати розвиток аутоімунного захворювання, коли імунна система руйнує щитовидну залозу.

Щоб приготувати сік, трохи селери потрібно вимити, перебити в блендері і додати воду. Якщо хочеться напій без м’якоті, можна процідити.

На думку вчених, одна тільки дієта не допоможе повністю налагодити роботу щитовидки, але може значно поліпшити її стан. Втім, перш ніж міняти харчування, слід звернутися до лікаря за консультацією. Самодіяльність в такому питанні може принести непоправної шкоди.

Джерело: МедікФорум