ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали головну причину невиліковності раку

Вчені назвали головну причину невиліковності раку

Природний відбір, який запускається застосуванням лікарських препаратів, робить метастази стійкими до терапії. Такий висновок зробили вчені зі Стенфордського університету.

Рак

Дослідники взяли по кілька зразків первинних пухлин і метастазів у 136 пацієнтів з різними видами раку. При цьому 100 метастазів піддавалися впливу ліків, а інші 99-ні. В результаті вчені встановили, що лікування тягне за собою мутації і еволюцію ракових клітин.

За словами фахівців, метастази можуть формуватися як з однієї мутованої клітини або клону, так і з декількох. Поліклональні метастази з’являлися у пацієнтів, які не проходили терапію, або в тканинах, віддалених від основного вогнища у онкохворих, що проходили терапію. При цьому дослідники з’ясували, що там, де метастазування відбулося досить рано, вторинні вогнища дуже схожі на первинну пухлину і утворені раковими клітинами з невеликою кількістю унікальних мутацій.

Читайте також:  5 причин, чому магній може запобігти остеопорозу

У пацієнтів, які проходили лікування, вторинні вогнища відрізняються від основних ракових утворень – вони складаються зі стійких до лікарських препаратів клітин. При цьому вторинні вогнища спочатку ослаблені, але медикаментозне лікування провокує в них мутації, які роблять їх більш агресивними і стійкими до терапії, повідомляється в журналі Nature Genetics.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News