ГоловнаНовини Здоров'яВизначено вітамін, який ефективно захищає від розвитку раку шкіри

Визначено вітамін, який ефективно захищає від розвитку раку шкіри

Дослідниками було визначено, що знизити ризик плоскоклітинного раку шкіри ефективно допомагає активне споживання вітаміну А.

Вітамін А

Вчені з США (Браунівський університет, Гарвардська медична школа) і Південної Кореї (університет Іньє) вивчили зв’язок між споживанням вітаміну А і ризиком плоскоклітинного раку, другого за поширеністю виду раку шкіри людини. Дане захворювання характеризується аномально швидким зростанням клітин, що складають зовнішній шар шкіри.

Щоб визначити, чи може дієтичне споживання вітаміну А захистити від раку шкіри, наукові фахівці проаналізували дані понад 48 000 чоловіків і 75 000 жінок, про їх роботу детально розповів журнал Jama Dermatology. Було визначено, що більш високий рівень вітаміну А в раціоні харчування пов’язаний зі зменшеним ризиком розвитку плоскоклітинного раку шкіри, незалежно від статевої диференціації.

Читайте також:  Алкоголь може захищати від деяких захворювань

“Зниження ризику даного типу раку шкіри ми зафіксували у тих учасників, чиє харчування відрізнялося значним споживанням ретинолу і каротиноїдів: бета-криптоксантину, лікопену, лютеїну, зеаксантину”, – розповіли дослідники.

Їх остаточний висновок такий: збільшення вітаміну А в раціоні може ефективно захищати людину від виникнення плоскоклітинного раку.

За словами експертів, вітамін А можна знайти в різних продуктах – його багатими джерелами є молочка, риба, м’ясо, субпродукти. Каротиноїди, які метаболізуються організмом в ретинальну і ретиноєву кислоти (активні форми вітаміну А) у великій кількості містяться в апельсинах, моркві, шпинаті.

Медики нагадують, що вітамін А також ефективно підтримує здоров’я органів зору, допомагаючи правильно функціонувати кон’юнктивальним мембранам рогівки. Крім цього, грає важливу роль у формуванні та підтримці інших органів – серця, нирок, легенів.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News