Сім простих способів з’їдати менше без дотримання дієти або підрахунку нутрієнтів і калорій. Все про те , як легко і ефективно уникати набору зайвої ваги.

1 . Шоколад – найгірший перекус

Намагайтеся їсти кожні три години і не пропускати прийоми їжі , оскільки голодні перерви провокують з’їдати набагато більше необхідного. Якщо ж ви все таки не можете повноцінно поїсти , уникайте вуглеводних снеків – шматочок сиру вгамує голод краще.

Не зберігайте шоколад та інші солодощі на робочому місці або на обідньому столі вдома. Великий шанс того , що автоматично розкривши упаковку щоб « з’їсти маленький шматочок» , ви навіть не помітите , як додасте до денного споживання зайві 500 калорій.

2 . Як їсти менше ?

Дослідження дієтологів показують , що насичення від їжі приходить через 15-20 хвилин , тоді як середній прийом їжі триває близько 3-7 хвилин. Пам’ятайте , що якщо ви їсте занадто швидко , ви без сумніву ризикуєте з’їсти більше необхідного.

Крім цього враховуйте , що склянка теплої води , випита до прийому їжі , є одним з найпростіших способів наїдатися швидше, і , відповідно, споживати менше калорій – вода просто заповнить шлунок , посилаючи сигнал про насичення швидше.

3 . Не відволікайтеся від їжі

Споживаючи їжу за переглядом телевізора або читанням стрічки Facebook , ви ризикуєте з’їсти набагато більше необхідного. Ваша увага має бути сконцентрована безпосередньо на їжі та її кількості, інакше вам загрожує переїдання .

Також намагайтеся не говорити за їжею , оскільки під час розмови ви легко можете втратити контроль над тим , скільки їжі ви кладете в рот – у результаті ви автоматично поглинаєте їжу , не замислюючись над тим , голодні ви , або вже давно наситилися.

4 . Чи варто починати вечерю з вина ?

Найкраще починати прийом їжі з м’яса або іншого джерела протеїнів і жирів , оскільки такий спосіб дозволить організму більш чітко визначити межу насичення. При цьому пам’ятайте , що почавши вечерю зі солодкого , ви лише відстрочите вищезазначене насичення .

Найгіршим же початком вечері є келих вина , оскільки алкоголь, який міститься в ньому стимулює апетит і знижує відчуття контролю за надходячою їжею , провокуючи переїдання .

5 . Уникайте « економних » упаковок продуктів

Якщо ви захотіли поласувати солодощами , або не можете втриматися від бажання випити Кока-коли , не купуйте великих упаковок цих продуктів – почавши « економну » максі- пачку M & M’s , ви не помітите , як з’їсте всі такі маленькі і смачні цукерки.

Це правило стосується і загального споживання їжі , оскільки наявність продукту у великій кількості однозначно провокує те, що ви з’їдаєте більше необхідного. Намагайтеся відміряти рівно стільки їжі , скільки вам потрібно для насичення.

6 . Чи знаєте ви про підсилювачі смаку ?

Напевно ви чули про підсилювачі смаку глютамат натрію , речовина , стимулююча смакові рецептори язика і робить їжу смачнішою , і ймовірно ви навіть вивчаєте склад продуктів на предмет наявності цього харчового наркотику.

Але мало хто знає , що глютомат натрію може міститися в різних сумішах спецій , не кажучи вже про те , що мережі швидкого харчування і навіть звичайні ресторани з задоволенням використовують його для поліпшення смакових якостей продуктів , примушуючи вас з’їдати більше.

7 . Ведіть щоденник харчування

Очевидно , що ідеальним методом визначення споживаних за добу калорій є їх математичний підрахунок. Однак якщо ви з якихось причин не хочете його вести , намагайтеся хоча б записувати список продуктів , які з’їдаються вами протягом дня .

Виявивши в цьому списку «випадкові» три плитки шоколаду , вам буде дійсно ніяково , і наступного разу у вас буде зайвий мотив відмовитися від безглуздих і абсолютно непотрібних калорій. Пам’ятайте , що набирати жир простіше , ніж його потім спалювати .

***

Більшість випадків переїдання пов’язано з відсутністю контролю як безпосередньо над процесом споживання їжі , так і над кількістю цієї їжі . Найпростіший спосіб стежити за надходячими калоріями – споживати їх усвідомлено.